NAJ ČAKA POSODA

Prevod moje pesmi Naj čaka posouda, izvirnik je na: https://www.pesem.si/a/objava/prikaz/180888/naj_caka_posouda

 

Dobra je kava na naj´ni terasi,

nekaj te vprašam, ti pa mi praviš:

»Glej grlici mladi, kako se kljunčkata radi!«

Sem že pozabil na svoje vprašanje,

gledam na žico, kako jo gor pari,

večno bosta skupaj, do zadnje pomladi.

 

Na žico priletel je divji golob,

visoko je dvigal svojo glavó

in grlici grulil je na mladó,

zastonj jo je vabil,

grlice ne gredo nikoli narazen.

 

Skodelico kave čas mi je spraznil.

 

»Z mize pospravim, posodo zložim pa v stroj!

Ja, kaj boš pa ti, ljubi moj?«

 

»Za mojstrom vse počistim,

v koš vržem, kar več ne rabim,

na kup pometem vsako tam smet,

potem pa počistim našo še klet,

da imela bo vino dolgo še let.

 

Vse to sem naredil in prižgal si luč,

pohitro se v kuhinjo na eno še kavo,

njej rad bi povedal, kaj vse sem naredil.

 

Na mizi je nékdo posodo pozabil,

s skodele polizal mi vso marmelado.

Še to uredim in zaženem poln stroj.

 

»Ja, kje mi pa hodiš, ljubi moj?

Že dolgo te čakam, nisem se skrila,

pridi, da skupaj se bova pokrila!«

 

Ne bom več nam čistil, ugasnil sem luč.

»Pa to takoj mi povej, ti grlica mila,

da naj čaka posoda na div´ga goloba!«

 

F2#Caki

F2#Caki

Poslano:
08. 09. 2024 ob 12:21

Prevod moje pesmi Naj čaka posouda, izvirnik je na:  https://www.pesem.si/a/objava/prikaz/180888/naj_caka_posouda

Zastavica

Svit

Poslano:
08. 09. 2024 ob 12:46

Grlica in Grlič

Morda je slika naslednjega: grlica

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
08. 09. 2024 ob 18:29

Svit, lepa slika, kot nalašč zagrljeno ..

Lp  Caki

Zastavica

Maša GL

Poslano:
08. 09. 2024 ob 21:16

Prevod in Original.

Oba lepa. Simpatična.

Grlice so lepe. In lepše grulijo kot golobje.

Marmelado pa tudi pri nas doma radi poližejo. :-)

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
09. 09. 2024 ob 13:34

Maša, hvala za postanek in komentar. 

Lp, Caki

Zastavica

Katica Badovinac

Poslano:
10. 09. 2024 ob 16:33

Prelijepi stihovi, Caki. Bravo!

"Dobra je kava na naj´ni terasi,
nekaj te vprašam, ti pa mi praviš:
»Glej grlici mladi, kako se kljunčkata radi!«
Sem že pozabil na svoje vprašanje,
ko gledam na žico, kako se parita,
večno bosta skupaj, do zadnje pomladi.

Lp, Katica

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
10. 09. 2024 ob 21:22

Katica, iskrena hvala, me veseli tvoj dotik in izpostavljeni verzi. Ja, posoda pa naj kar počaka. Vse Dobro želim.

Lep pozdrav, Caki

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

F2#Caki
Napisal/a: F2#Caki

Pesmi

  • 08. 09. 2024 ob 12:17
  • Prebrano 334 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 120.99

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!