LIMIT

V karmično banko vlagam gotovino svojih dejanj,
od pozitivnih posledic pridobim obresti vrlin,
od negativnih pa davek na dosežke.
 
 
 
 
 

Svit

Svit

Poslano:
01. 09. 2024 ob 11:21

Svit

Morda je ilustracija

Zastavica

Katica Badovinac

Poslano:
01. 09. 2024 ob 17:03

Tako je to u životu uvijek postoji limit.

Lp, Katica

Zastavica

Svit

Poslano:
01. 09. 2024 ob 17:24

Da, vedno je olajševalna možnost.

Hvala za dotik.

Zastavica

miko

Poslano:
02. 09. 2024 ob 00:18

ja, če sosedu naluknjam gumo, ker mi ni vrnil denarja, mi lahko za ovinkom povozi ženo. si to mislil?

kar pa ni nujno slabo. lahko dokažem.

na kratko. 

kaj je vrlina. je dobro to kar mi koristi? že. ampak, ni vse kar mi koristi dobro.

sreča je vrlina. toda, ljudje ničesar ne zavidamo bolj od sreče..., lahko te pahne v nesrečo.

z eno besedo, zlo je verjetno v vsakem primeru zlo, le da nekoč morda ne vznemiri več. če za hip lahko izklopimo mišljenje v nasprotjih, recimo, zdravje-bolezen, ker smo spoznali naravo obojega, se morda znajdemo v tisti ljubezni, ki ljubi svoje sovražnike. 

čeprav ljubezen v sebi nima nasprotja, nasprotuje zlu, vendar ga vzame za svojega. in pogledano od blizu, ni druge teme razen ne priznavanja svojih napak. trdovratnosti.

vrlina je potem v voljnosti, učljivosti, itn.

malo si mi dal mislit. da je pa limit, zakon? v tem...ne razumem čisto.

lp, m

Zastavica

Svit

Poslano:
02. 09. 2024 ob 08:49
Spremenjeno:
02. 09. 2024 ob 08:52

miko, dejva rečt, da limit dopušča vse kar si opisal,

da je nekakšna toleranca dovoljenih odstopanj
v plus ali minus.

Zastavica

Nada

Poslano:
02. 09. 2024 ob 15:27

No, karma je karma. Glede gornje razprave pa bi rekla to, kar je rekel umetnik Marko Pogačnik: veliko slabega je treba storiti, da se naredi potem kaj dobrega.

Zastavica

Svit

Poslano:
02. 09. 2024 ob 15:59

Nada, nevedni delamo napake, misleč da ne,

a poznejši čas nas vedno iztrezni,
menda nam bo nekega dne
uspelo...

Zastavica

miko

Poslano:
02. 09. 2024 ob 17:35

in ko nam bo uspelo, bomo videli, da noben čas ni bil izgubljen. 

Zastavica

Svit

Poslano:
02. 09. 2024 ob 17:42

Ja, brez izgub ni dobička.

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
04. 09. 2024 ob 08:47

Dobr tole! Na kratko: življenje je limit.

Lp,Caki

Zastavica

Svit

Poslano:
04. 09. 2024 ob 09:53

Da, se strinjam, Caki.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Svit
Napisal/a: Svit

Pesmi

  • 01. 09. 2024 ob 11:20
  • Prebrano 312 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 121.55

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!