
Tako je to u životu uvijek postoji limit.
Lp, Katica
Da, vedno je olajševalna možnost.
Hvala za dotik.
ja, če sosedu naluknjam gumo, ker mi ni vrnil denarja, mi lahko za ovinkom povozi ženo. si to mislil?
kar pa ni nujno slabo. lahko dokažem.
na kratko.
kaj je vrlina. je dobro to kar mi koristi? že. ampak, ni vse kar mi koristi dobro.
sreča je vrlina. toda, ljudje ničesar ne zavidamo bolj od sreče..., lahko te pahne v nesrečo.
z eno besedo, zlo je verjetno v vsakem primeru zlo, le da nekoč morda ne vznemiri več. če za hip lahko izklopimo mišljenje v nasprotjih, recimo, zdravje-bolezen, ker smo spoznali naravo obojega, se morda znajdemo v tisti ljubezni, ki ljubi svoje sovražnike.
čeprav ljubezen v sebi nima nasprotja, nasprotuje zlu, vendar ga vzame za svojega. in pogledano od blizu, ni druge teme razen ne priznavanja svojih napak. trdovratnosti.
vrlina je potem v voljnosti, učljivosti, itn.
malo si mi dal mislit. da je pa limit, zakon? v tem...ne razumem čisto.
lp, m
miko, dejva rečt, da limit dopušča vse kar si opisal,
da je nekakšna toleranca dovoljenih odstopanj
v plus ali minus.
No, karma je karma. Glede gornje razprave pa bi rekla to, kar je rekel umetnik Marko Pogačnik: veliko slabega je treba storiti, da se naredi potem kaj dobrega.
Nada, nevedni delamo napake, misleč da ne,
a poznejši čas nas vedno iztrezni,
menda nam bo nekega dne
uspelo...
in ko nam bo uspelo, bomo videli, da noben čas ni bil izgubljen.
Dobr tole! Na kratko: življenje je limit.
Lp,Caki
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Svit
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!