Za vrati še zmeraj čakajo copati

Ko v skrček jutra se raztegne vdih,
hvaležnost leže mu k nogam kot pes
in brez odgovora množi se tih -
kot iskre v rajanju nad majski kres.

 

Še tu se spletam nad vodé svežino,
nad travnike, v mehkobo zelenenja,
med debla, krošnje gozdne, ki z milino
so v rôkah vetra polne poželenja.

 

Kako naj nit ojačam, ki telo
kot lutko v svet obeša in v skušnjave?
Kljub beznicam, še up gre tja v nebo,
a vem – narobe ni poti, ne prave.

 

Tu dano nam je - kakor dušam vice,
da si operemo pred ničjem lice.

pi - irena p.

Svit

Poslano:
14. 07. 2024 ob 13:46

hvaležnost leže mu k nogam kot pes

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
14. 07. 2024 ob 16:36

hvala Svit

veliko je tega, kamor poklekne v zahvalo hvaležnost


lpi

Zastavica

Nada

Poslano:
14. 07. 2024 ob 20:04

Vedno znova se čudim množici nežnih, čudovitih, na novo skovanih besed!

Zastavica

RAjko      Jerama

Poslano:
15. 07. 2024 ob 14:36

Današnji verzi za pojutrišnji dan.

Variacija na že slišane teme,
ki pa jih svet pogosto presliši,
ampak danšnji verzi so mikavni,
morda pa se koga, dremavčka, dotaknejo.

lepo  bodi

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
15. 07. 2024 ob 18:29

naj tvoja noga v te copatke leže

in tisti nič naj vedno bo brez teže ...

 LP, Lidija

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
16. 07. 2024 ob 08:41

Najlepša hvala, draga Nada. Prijazno me pobožajo tvoje besede.


lpi

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
16. 07. 2024 ob 08:56

Rajko, hvala.

Je pa res, da kljub vsem budnicam okrog nas, ne pričnemo živeti drugače, kajne? Ponuja se nam vse več ''duhovnosti'' in kopanja ''v zavest'', strinjamo se, več ali manj, da bi morali drugače, pa vse ostane le pri kimanju, v resnici pa nič ne spremenimo.

Ker je usoda že položila preprogo v bodočnost? Ker je že zdavnaj vse uravnano za pot tega planeta in bitij na njem? Je res možnost izbire? Morda za male reči. V vseh starih svetih spisih pa je propad slika bodočnosti. In vsi živimo predolgo brez zavedanja, kako minljivi smo.


Uf, sem se razpisala ...

Lpi in debelo senco ti želim te dni

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
16. 07. 2024 ob 09:01
Spremenjeno:
16. 07. 2024 ob 10:35

Draga Lidija, najlepša hvala. Za črtice in za lepe želje, ki mi dvigujejo duha.

Saj veš .... Zupančič takole

Predaj se vetrom - naj gre, kamor hoče!
Naj srce se navriska in izjoče!
Vendar mornar, ko je najvišji dan,
izmeri daljo in nebeško stran.

Jaz pa prosim veter, da bi pihal v jadra mojih želja  :) saj so zelo skromne :) a tako velike ... zame .

Objem
pi

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

pi - irena p.
Napisal/a: pi - irena p.

Pesmi

  • 14. 07. 2024 ob 13:02
  • Prebrano 446 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 161.65

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!