
razveselila me je
s klicem iz službe
morda je slutila
da me danes
še huje boli roka
in se dolgočasim
ker ne morem
pripraviti niti kosila
morda pa je mimogrede
prebrala zanimivo
novico na spletu
in so jo preplavile
vonjave spomina
tudi sam
sem ravnokar premišljeval
o majhni ribiški vasici
ob morju
kjer sva se
prvič srečala
in nato z otroki
vsako leto
prav tam
preživljala počitnice
ko so otroci odrasli
sva upala
da se bova
še vračala
z vsemi spomini
vendar je čas
neusmiljeno drvel
po hudi prometni nesreči
pa ni nihče več verjel
da bova še kdaj
lahko sploh skupaj
pa vendar
naju ni moglo
nič ločiti
zato res ne vem
zakaj se
še nisva vrnila
v tisto idilično
ribiško vasico
kjer bi lahko
obsedela objeta
zvečer na obali
in sanjala …
med sanjami
želja prihodnosti
opazim sporočilo:
opomin
neplačan račun
za leto 2084
vendar ne razumem
zakaj hočejo plačilo
za najini
življenji
Po smrti bo UI omogočala, da bomo živeli (virtualna) življenja.
Jošt Š.
Zaželene sanje nas vodijo na kraj želja ... je pa res, vse račune je in bo potrebno plačati, tudi v virtualnem svetu, ki še hitreje pošilja opomine. Imejmo, ohranimo spomine!
Lp, Caki
Caki, res, ampak problem bo tudi po naši smrti, ko naša virtualna življenja ne bodo več odvisna le od nas. Nekateri bodo sicer sami plačali v naprej, da bo UI ustvarjala njihova življenja še po smrti, ker prihaja "novo vstajanje" v tem virtualnem svetu prav s pomočjo UI. Nekateri sorodniki, pa nam niti ne bodo pustili živeti, nekateri pa ne umreti. Za življenje pa se seveda vedno plačuje, za smrt pa veliko manj.
Lp! Jošt Š.
Čestitke za pesem, ki ponuja premislek o sobivanju z UI ...
LpLidija
Lidija, hvala za pomoč in namige, komentar in podčrtanko!
Lp!
Milan Ž. - Jošt Š.
Bolje, da živimo sedaj polna življenja, kot da jih umetno podaljšujemo z UI.
Me je pa pesem presenetila v smislu, da sem navajena "drugačnih pesmi" s tvoje strani.
Lepo bodi!
Ja, če crkne računalnik, se vse spremeni ... In se v resnici zaveš, da že živiš vzporedna (virtualna) življenja. Mislim pa, da v prihodnosti mnogi ne bodo želeli niti pokopa (pogreba) ampak nadaljevanje življenja - pa ne npr. v nebesih, ampak v oblaku - s pomočjo UI.
Lp! Jošt Š.
Šktatek je bil lačen in...
ena črka je zmanjkala v verzu
"o majhni ribiški vasici"
Lep pozdrav!
Jure
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Milan Žniderič - Jošt Š. (urednik)
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!