skupaj za vedno

razveselila me je

s klicem iz službe

morda je slutila

da me danes

še huje boli roka

in se dolgočasim

ker ne morem

pripraviti niti kosila

morda pa je mimogrede

prebrala zanimivo

novico na spletu

in so jo preplavile

vonjave spomina

tudi sam

sem ravnokar premišljeval

o majhni ribiški vasici

ob morju

kjer sva se

prvič srečala

in nato z otroki

vsako leto

prav tam

preživljala počitnice

ko so otroci odrasli

sva upala

da se bova

še vračala

z vsemi spomini

vendar je čas

neusmiljeno drvel

po hudi prometni nesreči

pa ni nihče več verjel

da bova še kdaj

lahko sploh skupaj

pa vendar

naju ni moglo

nič ločiti

zato res ne vem

zakaj se

še nisva vrnila

v tisto idilično

ribiško vasico

kjer bi lahko

obsedela objeta

zvečer na obali

in sanjala …

med sanjami

želja prihodnosti

opazim sporočilo:

opomin

neplačan račun

za leto 2084

vendar ne razumem

zakaj hočejo plačilo

za najini

življenji

Milan Žniderič - Jošt Š.

damjana

Poslano:
12. 07. 2024 ob 20:35

Zakaj?

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
13. 07. 2024 ob 12:13

Po smrti bo UI omogočala, da bomo živeli (virtualna) življenja. 

Jošt Š.

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
13. 07. 2024 ob 13:19

Zaželene sanje nas vodijo na kraj želja ... je pa res, vse račune je in bo potrebno plačati, tudi v virtualnem svetu, ki še hitreje pošilja opomine. Imejmo, ohranimo spomine!

Lp, Caki

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
14. 07. 2024 ob 07:20

Caki, res, ampak problem bo tudi po naši smrti, ko naša virtualna življenja ne bodo več odvisna le od nas. Nekateri bodo sicer sami plačali v naprej, da bo UI ustvarjala njihova življenja še po smrti, ker prihaja "novo vstajanje" v tem virtualnem svetu prav s pomočjo UI. Nekateri sorodniki, pa nam niti ne bodo pustili živeti, nekateri pa ne umreti. Za življenje pa se seveda vedno plačuje, za smrt pa veliko manj.

Lp!  Jošt Š.

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
14. 07. 2024 ob 14:53

Čestitke za pesem, ki ponuja premislek o sobivanju z UI ... 

LpLidija

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
15. 07. 2024 ob 07:24

Lidija, hvala za pomoč in namige, komentar in podčrtanko!

Lp!

Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

tuskulum

Poslano:
15. 07. 2024 ob 09:17

Bolje, da živimo sedaj polna življenja, kot da jih umetno podaljšujemo z UI.

Me je pa pesem presenetila v smislu, da sem navajena "drugačnih pesmi" s tvoje strani.


Lepo bodi!

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
15. 07. 2024 ob 11:35

Ja, če crkne računalnik, se vse spremeni ... In se v resnici zaveš, da že živiš vzporedna (virtualna) življenja. Mislim pa, da v prihodnosti mnogi ne bodo želeli niti pokopa (pogreba) ampak nadaljevanje življenja - pa ne npr. v nebesih, ampak v oblaku - s pomočjo UI.

Lp! Jošt Š. 

Zastavica

Jure Drljepan (JUR)

Poslano:
16. 07. 2024 ob 22:20

Šktatek je bil lačen in...

ena črka je zmanjkala v verzu

"o majhni ribiški vasici"

Lep pozdrav!

Jure

Zastavica

Jure Drljepan (JUR)

Poslano:
29. 07. 2024 ob 21:46

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Milan Žniderič - Jošt Š.
Napisal/a: Milan Žniderič - Jošt Š. (urednik)

Pesmi

  • 12. 07. 2024 ob 14:06
  • Prebrano 697 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 193.07

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!