NEVIDNA SVETLOBA

Spet rasteš kot fluidni ogenj,

kot topla voda dviguješ se v srce

in to spominja, kako sladki so

lahko dnevi, kako brezpogojna je

ljubezen, ki razprši se v zraku,

telo v temni noči, ki zdaj jo

ljubim in razumem njen motiv,

in tudi ta ljubi življenje kot celoto,

kot neoporečen se prikazuje v vidnost,

in poganja ga nekaj, kar k temu

spodbuja narava vesoljstva,

ko razpre se obzorje in ko potihne

hrup, ki zase misli, da je vseveden.   

Luka Višnikar

RAjko      Jerama

Poslano:
21. 05. 2024 ob 09:12

Živjo Luka,


Še dobro, da nas je nekaj, upam,  da bo število še naraslo,

ki ne čofotamo zgolj po površju zavesti.
Pesem z globoko vsebino, ki pusti v razmislek,
kaj je vir vrednosti znotraj nas, za kopreno dnevnih vrvenj,
ki so pogosto brez smisla...  (noč pa zaradi  tega zgolj "postanek v boxu", da se "dolije gorivo" za novo norenje).

ko razpre se obzorje in ko potihne
hrup, ki zase misli, da je vseveden. 


ah, to žlubodranje uma (v budnosti),
katerega vrhunec so mediji, internet, TV naročniški paketi
in še kaj za zbeganje uma, google bo že vedel.

ha,ah,ha,ah,ha,ah,ha,ha,ha
nak
                      Prijazen pozdrav in lep dan še naprej    RA


Zastavica

Luka Višnikar

Poslano:
21. 05. 2024 ob 09:51

Zdravo RAjko,

ja, se mi zdi, da niti ni izbira; ali čofotati na površju ali pod njim;

hočeš nočeš, si tam.

Kar se pa tiče površja, je pa zelo znan rek; Ignorance is bliss.

Kam bo pa nesel tok, bomo pa še videli.


Lepo pozdravljeni in hvala za branje,


Luka

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Luka Višnikar
Napisal/a: Luka Višnikar

Pesmi

  • 21. 05. 2024 ob 08:49
  • Prebrano 213 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 89.48

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!