
Nic se ni zgodilo
Nic strasnega
Ni bilo tajfuna
In ni odnasalo his
Pa na sreci tudi vojne ni
Da bi kri tekla po ulicah
Mirno je
Vsak si lahko misli
Kar pac ce
In tudi besede izgovarjamo
Cisto po svobodni volji
Tudi zelje so dovoljene
Zato ti lahko pisem
O vsem mogocem
O casu ki hiti
In nas pocasi stara
Dela nam gube okrog oci
In nam modruje
Kot da moramo hitro odrasti
Kot da je nedolznost
Dalec za nami
In smo pripravljeni
Na resno zivljenje
Kjer vsaka velika napaka
Nosi posledice
In nas dela odrasle
Rada bi ti pisala o mnogocem
Vendar vcasih se najdem v dnevu
Koder se pocutim starejso
In zapuscam pravljice
In sem prizemljena
Kot polz ki leze po ostrini
Rezila brez da bi se poskodoval
In ostanem cela
Kljub besedam
OJ, Irena, "realna tla" so vojne, ki se nenehno bijejo nekje v sosedstvu. Če pomislim da je v getu Gaze stlačeno 2 milijona ljudi in jih bodi Judi pobijali in jim rušili domove, ukinili elektriko in vodo, da bodo bolnišnice v temi, se ne počutim srečnega. Dobro, nisem neposredno v vojni, sem pa prizadet ker nemočen opazujem strašansko krivico, ki jo spočenjamo... Bodi dobro.
Dobro jutro Svit
Ja imas orav oni imajo
Tezko zivljenje. Da raje ne
Omenjam da so nedolznim
Otrokom rezali glave in se
Marsikaj hudega. Tam imajo
Nenehne vojne in nic ne kaze
Na mir. Imas prav grozno je
In tudi jaz se ob tem ne
Pocutim dobro.
Zelim ti lepi dan
Irena
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!