Realna tla

Nic se ni zgodilo

Nic strasnega

Ni bilo tajfuna

In ni odnasalo his

Pa na sreci tudi vojne ni

Da bi kri tekla po ulicah

Mirno je

Vsak si lahko misli

Kar pac ce

In tudi besede izgovarjamo

Cisto po svobodni volji

Tudi zelje so dovoljene

Zato ti lahko pisem

O vsem mogocem

O casu ki hiti

In nas pocasi stara

Dela nam gube okrog oci

In nam modruje

Kot da moramo hitro odrasti

Kot da je nedolznost

Dalec za nami

In smo pripravljeni

Na resno zivljenje

Kjer vsaka velika napaka

Nosi posledice

In nas dela odrasle

Rada bi ti pisala o mnogocem

Vendar vcasih se najdem v dnevu

Koder se pocutim starejso

In zapuscam pravljice

In sem prizemljena

Kot polz ki leze po ostrini

Rezila brez da bi se poskodoval

In ostanem cela

Kljub besedam

 

IŽ-lev

Svit

Poslano:
12. 10. 2023 ob 09:18

OJ, Irena, "realna tla" so vojne, ki se nenehno bijejo nekje v sosedstvu. Če pomislim da je v getu Gaze stlačeno 2 milijona ljudi in jih bodi Judi pobijali in jim rušili domove, ukinili elektriko in vodo, da bodo bolnišnice v temi, se ne počutim srečnega. Dobro, nisem neposredno v vojni, sem pa prizadet ker nemočen opazujem strašansko krivico, ki jo spočenjamo... Bodi dobro.

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
12. 10. 2023 ob 09:51

Dobro jutro Svit

Ja imas orav oni imajo

Tezko zivljenje. Da raje ne

Omenjam da so nedolznim 

Otrokom rezali glave in se

Marsikaj hudega. Tam imajo

Nenehne vojne in nic ne kaze

Na mir. Imas prav grozno je

In tudi jaz se ob tem ne

Pocutim dobro. 

Zelim ti lepi dan

Irena

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

IŽ-lev
Napisal/a: IŽ-lev

Pesmi

  • 12. 10. 2023 ob 09:07
  • Prebrano 195 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 43.7

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!