ŠČIT

Če bi vedel
kaj me čaka v prihodnosti
si ne bi drznil narediti ničesar,
nevedna radovednost pa me žene v neznano.

Svit

koni

Poslano:
28. 07. 2023 ob 10:38

... iskreno in dobro je tako, Svit;)))

LpB

Zastavica

Svit

Poslano:
28. 07. 2023 ob 11:05
Spremenjeno:
28. 07. 2023 ob 11:47

OJ, Breda, za tovrstno vednost je treba biti že visoko ozaveščen. Tako mnogi hodijo od enega "jasnovidca do drugega kartomana," ki jim seveda trosijo rožice, za plačilo, kakopak. Jaz intuitivno vem kaj me čaka, zato me ni strah, ne težav, ne smrti, ki je itak le oddih, kot so počitnice za šolarje in delovne ljudi, kajti skrivnost življenja je tako neznanska, da mi itak ne more biti predočena, torej grem počasi, korak za korakom, strpno, a odločno...Vse pravljice na tak ali drugačen način opisujejo avanturo življenja, ki jo otroci brezpogojno slutijo, ko pa odrastejo, mnogi le zamahnejo z roko, češ, to so pripovedke namesto dudke...

Zastavica

triglav

Poslano:
28. 07. 2023 ob 11:45

S tem se pa strinjam.

Čestitke!


Lp,M

Zastavica

Svit

Poslano:
28. 07. 2023 ob 11:48

Me veseli, Marija, hvala.

Zastavica

Mateja Vrhovc Mestnik

Poslano:
28. 07. 2023 ob 12:32

Hvala za pesem. Močna.

LpM

Zastavica

Svit

Poslano:
28. 07. 2023 ob 13:04

Mateja, OJ, hvala za izrečeno.


Zastavica

RAjko      Jerama

Poslano:
28. 07. 2023 ob 13:56

Svit,

se strinjam z napisanim in še bolj s tvojim komentarjem, sploh tistega dela, ki se nanaša na pravljice.
Blagor tistim, ki so v otroštvu bili deležni dovolj njihove prisotnosti, ki se zapiše
v mlado dušo, ko je še zelo dovzetna in potem se s to popotnico lahko
napaja do konca dni.
Pravljice so zakoreninjene v resnici, torej nekakšen ("gradbeni) načrt" duhovnega razvoja.

Lepo bodi pod  ščitom modrosti         RA.j.

Zastavica

Svit

Poslano:
28. 07. 2023 ob 15:09

OJ, Rajko, pravljice so na nek način mitološke zgodbe, ki opisujejo notranja stanja njihovih junakov. Odrasli večinoma "pozabijo" na svojega otroka s tem pa prezrejo nauk in pomen. Seveda je za kaj takega potrebna določena ozaveščenost, ki je pri mnogih očitno na dokaj nizki ravni.

Hvala za izrečeno.

Zastavica

Dejan Bosil

Poslano:
28. 07. 2023 ob 15:56

mogoče je pa res bolje, da ne vemo, kaj nas čaka v prihodnosti ...

Lep pozdrav, Dejan

Zastavica

Svit

Poslano:
28. 07. 2023 ob 17:19

Dejan, pozdravljen, če je človek manj duhovno razvit je bolje da nima vpogleda, ker bi ga vedenje kaj ga čaka ohromilo.

Hvala za dotik.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Svit
Napisal/a: Svit

Pesmi

  • 28. 07. 2023 ob 09:05
  • Prebrano 312 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 186.59

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!