
regrat
je skoraj že
odcvetel
veter trosi
lučke
mlade oči se čudijo
utrujene ne opazijo
kako se seje
po ulicah
v upanju
da majhne temne špranje
v betonu
spomladi zasvetijo
in
sivina
potrtih src
ozeleni
papagaji
še ne prepoznajo
koristnost nekoristnega
niti
nekoristnost koristnega
feniksi izgorevajo
pepel pa niža kislost
v zemlji
zakopanih obrazov
prastara lipa
se po tihem sprašuje
bo še kdaj
kdo brezskrbno posedal
pod njeno senco
in pil
rabarbarin kompot
Nisem še probal pite , bom pa letos , hvala za vzpodbudo.
Pri lipah in pitah. :)
Lp
Zanimiva pesem, le tele tri verze bi malce preuredila:
pepel pa niža kislost v zemljo
zakopanih obrazov
v zemljo
Se mi zdi, da bo tako bolj razumljivo - premisli,
lp, Ana
Hmm, ja vidim kako je nekako čudno spisano, ampak se mi vseeno zdi v redu, mogoče bi bilo edino boljše "v zemlji zakopanih obrazov" ?
Hvala za komentar
Lp
Ja, super rešitev, čestitke,
lp, Ana
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Yoda
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!