Kam gre ta svet

Kaj nam bo pohlep, ki ni čisto nič lep,

zakaj so vojne, ki niso čisto nič vzgojne,

zakaj ni več sočutja, ki daje pozitivna občutja,

kje je več hvaležnosti za to, kar nam je dano in je zelo iskano,

zakaj nam toliko pomeni materializem,

kje je hvaležnost za drobne stvari,

zakaj hočemo pokazati idealnost,

če pa vemo, da obstaja le realnost,

zakaj toliko tekmovalnosti in poveličevanja zmagovalnosti,

zakaj toliko intolerance in arogance.

Kam gre ta svet, ostala sem brez besed.

Jana767

Nada

Poslano:
31. 12. 2022 ob 08:24

Dobra vprašanja, ki ostajajo neodgovorjena ...

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Jana767
Napisal/a: Jana767

Pesmi

  • 30. 12. 2022 ob 11:25
  • Prebrano 390 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 78.09

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!