
Poslušajte vi,
ki ste svobodo
strpali v glave
atomskih bomb,
ki pošiljate
nesrečo ljudem
preko puškinih cevi .
Poglejte vi,
ki bombe in granate
dajete otrokom
namesto kruha.
Poglejte
ta telesca suha,
poglejte v njihove oči,
če si upate .
Vi, ali še lahko dihate,
ko v pljuča zemlje
globoke rane sekate ?
S plastiko zasičeno vodo,
dvignite kozarec
- narava se pripravlja
na protiudarec.
Hvala, da si tako lepo in naglas to povedal.
Tudi mene se je pesem dotaknila, vendar se mi zdi tretja kitica preveč moralistična, bolj posrečeni sta prvi dve oz. če bi tudi tretjo kitico tako zapeljal (pokazal na dejanja, ki ubijajo svet),
lp, Ana
Moralizem sem umaknil, za kdaj drugič (ne morem iz svoje kože) ! :)
Lp, Drago
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: DragoM
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!