"Budnica"

Poslušajte vi,

ki ste svobodo

strpali v glave

atomskih bomb,

ki pošiljate

nesrečo ljudem

preko puškinih cevi .

 

Poglejte vi,

ki bombe in granate

dajete otrokom

namesto kruha.

Poglejte

ta telesca suha,

poglejte v njihove oči,

če si upate .

 

Vi, ali še lahko dihate,

ko v pljuča zemlje

globoke rane sekate ?

S plastiko zasičeno vodo,

dvignite kozarec

- narava se pripravlja 

na protiudarec.

DragoM

Maša GL

Poslano:
23. 06. 2020 ob 13:30

Hvala, da si tako lepo in naglas to povedal.

Zastavica

DragoM

Poslano:
28. 06. 2020 ob 00:48

Hvala, nekdo je moral ...!:)

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
28. 06. 2020 ob 08:56

Tudi mene se je pesem dotaknila, vendar se mi zdi tretja kitica preveč moralistična, bolj posrečeni sta prvi dve oz. če bi tudi tretjo kitico tako zapeljal (pokazal na dejanja, ki ubijajo svet),

lp, Ana

Zastavica

DragoM

Poslano:
28. 06. 2020 ob 11:32

Moralizem sem umaknil, za kdaj drugič (ne morem iz svoje kože) ! :)

Lp, Drago

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

DragoM
Napisal/a: DragoM

Pesmi

  • 22. 06. 2020 ob 19:28
  • Prebrano 491 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 49.87

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!