
V distopični deželi
pod nejasnim nebom
žge mraz hominide
in ogenj neželene rastline.
Z rekonstruiranimi denisovankami
nizamo ogrlice,
upodabljamo, zaklinjamo.
S posiljenimi neandertalkami
pietetiziramo mrtve;
ljubeče skrbimo
za svoje male mešančke.
Craving for mystique.
A misleči človek je
najbolj pretkan:
ko bo premagal naravo,
se bo vrnil v kozmos.
Kjer je dim, je tudi ogenj.
To je fotoverz, beri skupaj s pogledom na fotografijo:
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Mirjam Dular
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!