
poznaš odgovor.
"Dobro sem."
Dobro sem,
ker me več ne zanima kako daleč so zvezde,
če lahko izpuhtim v njihovem med-prostoru.
Dobro sem,
združena z vetrom pometačem,
dobro,
dokler kot kaplja potujem z oblaki,
če sem reka, ki teče le naprej
in se ne ozira nazaj po svojem toku.
Veš;
včasih sem plankton,
prepuščen morskim tokovom,
kdaj drugič zrno peska, zidajoča sipine.
Lahko sem tudi skala
z varnimi oprimki za ljubiteljske plezalce.
V vseh teh vlogah sem dobro ...
Samo nekaj te prosim.
Ne rudari po mojih čustvih.
V sebi sem narisala kroge,
vanje zaprla preplavljene katakombe.
Ne izsušuj jih.
V zadnjem krogu sem varno pokopana.
Poglej me v oči.
Vidiš mavrično obarvane beločnice?
Dotakni se mojih rok.
V njih je sonce, ki sem ga potegnila z neba.
Iz las si naberi prah ozvezdij.
Lahko ga vzameš s seboj.
Vdih ...
Izdih ...
Dobro sem.
"Kaj pa ti?
Si dobro tudi ti?"
Vem, da sem imela to pesem pred kratkim v objavi, vendar se posledično vrača (v niansah spremenjena) :).
Včeraj zvečer sem jo brala na večeru branja poezije v Mariboru. To je bil moj "prvenec" izstopa iz inkognito kokona.
Zame je bilo to nepozabno doživetje. HVALA ZA TAKO ČUDOVITI PREBEG.
Naj živimo še v toliko paralelnih svetovih (istočasno), v vsakem si vzemimo predvsem "DOBRO".
Zraven splošnih pozdravov, največkrat postavljeno "vljudnostno" vprašanje in največkrat pavšalni odgovor … Tako vsakdanje, da je že klišejsko, vendar prikriva množico zgodb.
Bodite dobro! "filia"
"Dobro sem". Ko le katakomb ne bi omenjala ... :)
Ostani dobro.
lp, li
Hvala, Lidija.
Počaščena sem s tvojim izborom :).
Katakombe … Nekaj osebnega vendar moram obdržati. Naj bodo tvoje izsušene in v vsakem svetu ostani Dobro.
Saj si dobro?
"filia"
… in še naprej ostani dobro v zadovoljstvo sebi in vsem, ki smo dobro tudi zato, ker "dobro" znaš deliti z nami <3
lp, koni
Hvala, "koni".
Seveda sem dobro, saj smo vendar vsi :).
Tako se pač odgovori.
Prijeten večer in lep telemark :). "filia"
Dobro sem, filija. In pesem je lepa. Res pa jo berem tako:
poznaš odgovor.
"Dobro sem."
Dobro sem,
ker me več ne zanima kako daleč so zvezde,
če lahko izpuhtim v njihovem med-prostoru.
Dobro sem,
združena z vetrom pometačem,
dobro,
dokler kot kaplja potujem z oblaki,
če sem reka, ki teče le naprej
in se ne ozira nazaj po svojem toku.
Veš;
včasih sem plankton,
prepuščen morskim tokovom,
kdaj drugič zrno peska, zidajoča sipine.
Lahko sem tudi skala
z varnimi oprimki za ljubiteljske plezalce.
V vseh teh vlogah sem dobro ...
Vdih ...
Izdih ...
Dobro sem.
"Kaj pa ti?
Si dobro tudi ti?"
Saj smem, kaj ne?
:)
Najbolja si. Jer pulsiraš u svakoj živoj i neživoj čestici. Od Kraja do Početka. Vječno ti vrijeme, filia, i vječan ti stih.
Seveda smeš Lidija!
Tudi tako je dobro, vendar skrije ozadje pavšalnega odgovora. Ko te nekdo vpraša: "Kako si?", ga po navadi res ne zanima resnica in tudi vprašanemu jo je najlažje zamolčati. Tako na hitro obrnemo korake vsak na svojo stran in odbrzimo v vsakdanjik. Toda, saj veš; včasih pa je vprašanje globje in takrat, da, takrat pa se je potrebno zavarovati … Zakaj bi lagala?
Hvala ti
"nikita - Nikta
Tudi tebi Hvala. Ob tvojih besedah občutim svojo majhnost. Samo zrno peska sem, potujoča v puščavskem viharju …
Pozdravlja te beseda med besedami.
Dobro sem, hvala (•_•)
Pesem je odlična, prav domača mi je.
lp Marija
"triglav"
Marija, hvala za branje in iskrenost. Mislim, da je največkrat tako. Tako najlepše zveni. Da, marsikomu je "domače". Res, hvala.
Imej lep dan in seveda: "Bodi dobro."
"filia"
Čutna (občutena) in skrajno ganljiva izpoved o sestavljanju in razdiranju, grajenju in podiranju, kopanju in poplavljanju.
Vsem, česar prepolno je življenje -- nekakšna skrivnostna sila, ki včasih gradi sredi barja ali poplavlja strukture, ki so ti najbolj dragocene.
In dotik -- ko se te en sam človek -dotakne- v imenu (in z močjo) celega sveta.
Čestitke,
Luka
Čestitam, Filia, od srca.
Lp,
Katica
Luka
No, ja … Kaj naj ti napišem? Sedaj sem res brez besed. Se nisi zmotil, Luka? Če se nisi, potem je to eden izmed najlepših komentarjev, ki sem jih prebrala.
HVALA TI ZA TA DOTIK (saj ni besed … ).
Si dobro, Luka (tudi znotraj krogov)? Vsekakor si in to je lepo.
Vračam ti dotik- za dotik … "filia"
Katica
Iskreno verjamem, da je iz srca.
Najlepša ti hvala. "filia"
Seveda sem:) . Bi morala kar nekaj časa razmišljati zakaj nisem. Sicer si pa vse povedala, zakaj bi kopala po ali sem ali nisem. Ja. Ti si še kako doprinesla k dobro sem. Lp, ajda
Pozdravljena, "ajda"
Lepo je, da si.
Hvala, da si se ustavila ob pesmi in hvala za tvoj vtis. Veseli me, da ti je pesem nekaj doprinesla …
Zemlja je vendar pravljična in vsi smo dobro kot "vilinci" v začaranem gozdu. Le zakaj bi?
Vse dobro, v dobro. "filia"
Valerija, močno sporočilna pesem kot poziv, vzklik. Pokončna pesem.
Čestitam ti.
Lep dan ti želim.
Saša
Hvala. Vsak, ki si nariše krog - kroge; razume … Blagor tistim, ki jih ne potrebujejo. Pesem, kot pesem; vsak v svoji koži; eni pokonci, drugi leže.
Mogoče si sedaj v kakšnem preseku? Povsod se je potrebno vživeti.
Bodi dobro. V.
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: filia
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!