
IMA LI ŠANSE
(danes je svetovni dan migrantov)
Govorila je nekad majka
da je život kao bajka
A sam dođeš u ta leta
kad ti puno toga smeta
Sve se kvari i ne cveta
jel’ nam blizu propast sveta
Veliki se baš i ne trude
da nam nešto bolje nude
Mali ljudi beže u panici sele
kulturno i verski ih dele
Puno je mržnje, ratova i gladi
zašto umiru deca i ginu mladi
Nisu to samo vesti s televizije
to je svet danas koji nema vizije
Mir i dobro nisu na lestvici vrednosti
da bi im u budućnosti dali prednosti
Običan čovek ne može naći lek
s kojim bi produžio ljudski vek
a svi bogataši su u stvari stipse
zato i jesmo na putu apokalipse
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: saso.sokovic-milgor
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!