
Livadom se prosu žut maslačak
i dušu mi obuzme milina;
tijelom zastruji nježna toplina
tom divljemu cvijetku divi se svak.
Pored prašnjava puta procvjeta
na proplancima ljepotu širi;
gdjegod pogledam iz trave viri
uveseljava me cijelog ljeta.
A kad nesta cvijet, spreman je za let
i bijela pamučasta loptica
već čeka vjetar da krene u svijet.
Lebdi padobran k’o lastavica
odnosi buket želja za planet
i postade mala čarobnica.
Katica, kako lep sonet.
Prav toplo mi je bilo ob branju ☆.
lp Marija
Tudi z moji strani pohvala, Katica, k izvrstni pesmi. Ni kaj, še se bo treba vračati k njej, saj te na koncu sprehoda vedno znova potegne na začetek.
Z lepimi pozdravi,
Sašo
Predivni stihovi Katice!
Uljepšali su mi jutro.
Neka i tebi ovaj dan bude lijep.
Vesna
Nježna, lijepa slika prirode kroz tvoj blagi, topli izričaj.
Čestitam ti Katica!
Lijep pozdrav, salke
Izvrsno!
Kad je sonet u pitanju ne bih ga ja nikad mogao napisati tako dobro.
Sve pohvale, Katice.
lp
Marija, Sašo, Vesna, Salke, Leane i Mirko - svima od srca najljepše zahvaljujem na pažnji, prekrasnim komentarima i podršci.
Nek' vam dan bude lijep i topao!
Katica
Čestitke,
Ivan
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Katica Badovinac
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!