
ovijam se v prt
s sragami za zobmi
ki jim
pečat na ustih
in praznina prostora
ne pustita pricurljati
v nastavljena ušesa
med zvedave oči
edini borec
je svinčnik
ki trga srage izpod
zakrčenih krempljev mumije
prelivajoč jih na papir
Pesem, ki na liričen način in z originalnimi, pretresljivimi podobami oriše strašljivo človeško nemoč oziroma nezmožnost izrekanja, morda celo bivanja. Edini način je, da se izliješ na papir in se na veke vekov "mumificiraš". Naj se ti na papir prelije še veliko takih, Sara
Triglav, iskrene čestitke k podčrtanki,
k pesmi, ki se rahločutnega bralca dotakne in mu da misliti.
Z lepimi pozdravi,
koni
Spoštovana Sara,
zahvaljujem se ti za prekrasen komentar, ki zelo lepo pokaže na srčiko bistva:
nemoč izrekanja in pogrezanje v osamo, ki jo pa v vsakem primeru razsvetljujeta papir in pisalo (*_*).
Hvala ti in lep nedeljski večer ☆
triglav dobro jutro
To pa je MUMIJA. Čutim.
Odlično si to napisala.
Lep pozdrav, Irena
Aja seveda ČESTITKE!!!
sem toliko mislila na vsebino, da sem se čisto zasanjala
*Murtulica ☆
*Salke ☆
Hvala vama!
Želim vama še naprej prijeten dan!
Vrlo zanimljiva odlična pjesma, Triglave. Čestitam dvaput!
LP!
Katica
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: triglav
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!