Stik

 

 

Spoznala si ga v sanjah

angela ožganih krnov

popotnika iz predpotopnega časa

 

Predajal ti je sporočila

nisi ga razumela

Na obrazu si čutila sapo dišečo po malinah

 

Čuječa v nezavednem stanju

si vpijala dotike neraziskanega

Morske haloge so prekrivale v kosti

zasekane znake potopljenih otrok

 

V sanjah te je povlekel v

globine zeleno-modrega pogleda

da bi spregledala brez pomoči goloba

 

Zaman si stegovala roke

ko je odlebdel v meglice brezčasja

od koder se ne bo vrnil brez perja

galaktične preobrazbe

 

 

Prebujala si se v znoju neznanja

Morala bi

morala poljubiti krna

 

Ostalo ti je le jutro s pridihom malin

filia

branka

Poslano:
01. 09. 2017 ob 12:18

Sanje, ki jih pesnica mojstorsko prelevi v pesem.

lpb

Zastavica

filia

Poslano:
01. 09. 2017 ob 18:55

Branka

Med Tukaj in Tam obstajajo opne.

Včasih bi jih morali neprodušno zapreti,

včasih bi najraje ostali Tam ...


Iskrena hvala za tvoj dotik. Pestrost sanj je brezmejna. Hvala tudi za tvoj poklon. Te krone si še v sanjah ne bi upala nadeti. Pesnica?

Kar nekaj sem vas spoznala tukaj. Vsakemu poklon.

Prikliči si sanjski vzpon ...

"filia"

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
03. 09. 2017 ob 17:22

Pesem, ki angele in spočetje in vse tiste religiozne reči prikaže v povsem novi zgodbi - ali pa gre za sedanji pogled, v katerem se pojavljajo ti simboli, nekako brezčasen ... čestitke,

Ana

Zastavica

filia

Poslano:
03. 09. 2017 ob 17:52

Oh, Ana!

Najlepša ti hvala. Lepa popotnica za noč, ki je pred mano.

Presenetila si me, ko sem pripravljala novo objavo. Sedaj za njo nimam več časa ...

Hvala ti za tvoje dojemanje pesmi, razlago, ki mi je zelo blizu. Mogoče je vse iskanje smiselnih korenin v brezsmiselnih razglabljanjih v sedanjosti. Vsekakor sem veliko časa posvetila življenjskemu delu Zecharie Sitchina ...

Iskreno te pozdravljam in se obenem zahvaljujem tudi vsem ostalim.

Želim vam noč spokojnih sanj.

"filia"


Zastavica

Lea199

Poslano:
03. 09. 2017 ob 22:42

Filia, pesem se me je dotaknila.

Začutila sem jo čisto po svoje, a dotik mi je segel v globine.

Lp, Lea

Zastavica

filia

Poslano:
04. 09. 2017 ob 14:41

Lea

Prisrčna hvala za tvoj dotik. Pomeni veliko. Mislim, da je pesem res takšna, da jo vsak začuti po svoje.

Takšna je pač sedla vame in tudi, ko sem jo želela spremeniti, sem se vrnila k njeni prvotni obliki.

Naj vsakemu prinese nekaj svojega, čeprav je urednica Ana zadela.

S spoštovanjem do Sitchina. Svet se bo še dolgo učil, da bo razumel, koliko mu je dal.

Lepo te je brati. Hvala tudi za tvoje darove.

L.p.     "filia"

Zastavica

Katica Badovinac

Poslano:
04. 09. 2017 ob 19:48

Filia, draga - ČESTITAM!

Lp,
Katica

Zastavica

filia

Poslano:
04. 09. 2017 ob 20:48

Katica

Za te nimam besed ... Na tem portalu deliš svetlobo na vse strani. Iz iskrenosti z iskrenostjo; hvala ti.

Ne vem, zakaj se mi pri tvojih odzivih odpirajo pretoki, ki bi vsekakor morali ostati zaprti (potem besede brišem), ampak, vsega si pač ne znamo pojasniti. Naj tako tudi ostane.

Pozdrav v neznano in naj te poišče

"filia"

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

filia
Napisal/a: filia

Pesmi

  • 31. 08. 2017 ob 19:09
  • Prebrano 1259 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 261.59

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!