
Spoznala si ga v sanjah
angela ožganih krnov
popotnika iz predpotopnega časa
Predajal ti je sporočila
nisi ga razumela
Na obrazu si čutila sapo dišečo po malinah
Čuječa v nezavednem stanju
si vpijala dotike neraziskanega
Morske haloge so prekrivale v kosti
zasekane znake potopljenih otrok
V sanjah te je povlekel v
globine zeleno-modrega pogleda
da bi spregledala brez pomoči goloba
Zaman si stegovala roke
ko je odlebdel v meglice brezčasja
od koder se ne bo vrnil brez perja
galaktične preobrazbe
Prebujala si se v znoju neznanja
Morala bi
morala poljubiti krna
Ostalo ti je le jutro s pridihom malin
Sanje, ki jih pesnica mojstorsko prelevi v pesem.
lpb
Branka
Med Tukaj in Tam obstajajo opne.
Včasih bi jih morali neprodušno zapreti,
včasih bi najraje ostali Tam ...
Iskrena hvala za tvoj dotik. Pestrost sanj je brezmejna. Hvala tudi za tvoj poklon. Te krone si še v sanjah ne bi upala nadeti. Pesnica?
Kar nekaj sem vas spoznala tukaj. Vsakemu poklon.
Prikliči si sanjski vzpon ...
"filia"
Pesem, ki angele in spočetje in vse tiste religiozne reči prikaže v povsem novi zgodbi - ali pa gre za sedanji pogled, v katerem se pojavljajo ti simboli, nekako brezčasen ... čestitke,
Ana
Oh, Ana!
Najlepša ti hvala. Lepa popotnica za noč, ki je pred mano.
Presenetila si me, ko sem pripravljala novo objavo. Sedaj za njo nimam več časa ...
Hvala ti za tvoje dojemanje pesmi, razlago, ki mi je zelo blizu. Mogoče je vse iskanje smiselnih korenin v brezsmiselnih razglabljanjih v sedanjosti. Vsekakor sem veliko časa posvetila življenjskemu delu Zecharie Sitchina ...
Iskreno te pozdravljam in se obenem zahvaljujem tudi vsem ostalim.
Želim vam noč spokojnih sanj.
"filia"
Filia, pesem se me je dotaknila.
Začutila sem jo čisto po svoje, a dotik mi je segel v globine.
Lp, Lea
Lea
Prisrčna hvala za tvoj dotik. Pomeni veliko. Mislim, da je pesem res takšna, da jo vsak začuti po svoje.
Takšna je pač sedla vame in tudi, ko sem jo želela spremeniti, sem se vrnila k njeni prvotni obliki.
Naj vsakemu prinese nekaj svojega, čeprav je urednica Ana zadela.
S spoštovanjem do Sitchina. Svet se bo še dolgo učil, da bo razumel, koliko mu je dal.
Lepo te je brati. Hvala tudi za tvoje darove.
L.p. "filia"
Katica
Za te nimam besed ... Na tem portalu deliš svetlobo na vse strani. Iz iskrenosti z iskrenostjo; hvala ti.
Ne vem, zakaj se mi pri tvojih odzivih odpirajo pretoki, ki bi vsekakor morali ostati zaprti (potem besede brišem), ampak, vsega si pač ne znamo pojasniti. Naj tako tudi ostane.
Pozdrav v neznano in naj te poišče
"filia"
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: filia
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!