Nisem umrl

Ker ji nisem svojih vrat odprl,

so za žalost se odprla sama.

Brez moči, da bi se z damo sprl,

sem bil črtan s črnega seznama.

 

Kjer so polja se kopala v maku,

kakor Scipio sva sol trosila.

Kjer luči so kljubovale mraku,

sva jih s kamni stréljala, razbila.

Kjer meglica, up, poti je skrila,

sva jo v nič z razumom razkadila.

Tam sva legla pod drevo intime,

čakajoč, da spet me volja prime

nevedoč, da bova tukaj zgnila.

 

Bolj vztrajno je z menoj ležala,

ker ji nisem svojih vrat odprl,

ampak tudi ona je zaspala,

pod drevesom, kjer bi naj umrl.

Peter Rangus

pi - irena p.

Poslano:
08. 08. 2017 ob 09:21
Spremenjeno:
08. 08. 2017 ob 09:37

Berem, berem....všeč...

Če smem.....se mi zdi boljši ritem - se žalost zaustavila je zame

V drugi kitici pa se izgubim, ker so trditve v vsakem drugem verzu nasprotujoče - enkrat sta si ustvarjala dobro, drugič slabo? Tako kot pač vsi. :)  Nekdo se izvje iz slabega, drugi leže vanj.

Zadnjo vrstico pa bi morda spremenil?

Le moj skromni predlog

Lep dan

Irena

Zastavica

Peter Rangus

Poslano:
08. 08. 2017 ob 12:49

Sem kar konkretno spremenil. Bilo je nekaj tudi napak :) Ja no videt prihodnost je včasih dobro včasih slabo. Upam, da nisem preveč postrigel pesem.

Prej je bilo tako:

Ker ji nisem svojih vrat odprl,

se žalôst ustavila je zame,

mi nadela razcefrano vrv,

odpeljala skozi temne jame.

 

Kjer so polja se kopala v maku,

sva zorala, dobro posolila.

Kjer luči so kljubovale mraku,

sva jih s kamni stréljala, razbila.

Kjer poti so v medlo daljo vile,

sva meglico v jasnost razkadila.

Kjer so jabolke v občestvu gnile,

sva zalegla in sva z njimi gnila.

 

Bolj vztrajno je za mano tekla,

ker ji nisem svojih vrat odprl,

ampak, oh!, pobegnil sem iz pekla,

nisem kakor ona zgnil, umrl.


Drugače pa tvoji komentarji v bistvu niso skromni, skromen je avtor:)

hvala

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
08. 08. 2017 ob 17:26

hehe, no če komentarji niso skromni, je skromno moje mnenje, avtor pa zase že ve ;) meni se zdi čist fajn


Kar se pa pesmi tiče, mi je bila prej bližja. Zdaj se ne znajdem več. Kar ne pomeni, da mi ni všeč. :)


Lp

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Peter Rangus
Napisal/a: Peter Rangus

Pesmi

  • 08. 08. 2017 ob 00:14
  • Prebrano 702 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 106.72

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!