
Saj ti samo pišem,
da obogatim bodoče sanje,
da v njih ne bo strašilo.
Redko gledam tv a se mi zgodi
kljub vsemu, da ob grozljivki
vsa trepečem kot šiba na vodi.
Potem so mi misli vse prestrašene
in tudi pogled iz mojih misli se spremeni
v še bolj strašnega in prav nič veselega.
Tema kadar ne morem zaspati se spremeni
v črne gibljive slike, ko se zavese obračajo
z vetrom pri odprtem oknu kot bi se zvijale kače.
Male preproge se premikajo kot Peter Pan
in zjutraj se prebudim vsa premočena od znoja straha,
dan pa je vmes le še ena sama preizkušnja kako premagati
slike, ki ponoči strašijo.
Pobožam malo Luno in jo stisnem k sebi,
takrat je odrešenje in pomaga.
Noč pomirjeno prihaja
in oči se počasi sklopijo.
Misli pa govorijo tiho.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!