afu-ra

beločnice se razkrajajo pod maso neizgovorjenega | mora biti višja
matematika v tvojih besedah | zlepljenih z mržnjo in humorjem |oboje
po malem dviga moč nad svetom

 

spahuje se ti od lepega zaporedja besed | povrhu izumiš udarno enovrstičnico
ki jo ponavljaš kot mantro | šamanski zdravilec tesnobe | egipčanski bog vremena |  
sonce in zvezde si | repatica ki izpolnjuje želje  

 

žalni maraton polžjih razsežnosti | vleče se kot modras | kače ne marajo martinčkov |  
zavidajo jim noge ki so jim odpadle

 

hripav hrup zganjaš | z raskavim posluhom pesnika tolmačiš razlago ki se prepleta
znotraj |
tam kjer sonce ne vzide | kjer luna ni satelit | koder črne luknje pljuvajo namesto srkanja

 

zoprna zgaga ob tišini | ne počutiš se v redu | zato se ne sme dobro počutiti
nihče | scefrani obrisi megle krepijo malodušje | razpoke med zobmi se širijo |  
dlesni krvavijo od prežvekovanja sosedove trave |

 

visokorasli puščavniki zate pišejo himno | psi se jo piflajo na pamet | ne bodo je
znali zapeti |
nihče jih ne bo
razumel | saj še nas ne razumejo v celoti

 

grm si želi više | vsak je lahko to kar hoče | kdo grmu brani da bi zrasel v bukev |  
v genih so zapisi vse zgodovine | če bi se osredotočil bi se lahko rodil kot knez |  
ali princ | ali klatež

 

strupena kupidova puščica zgreši tarčo | namesto srca zadane tvoje grlo | in zaljubiš se
v svoj glas

naprimerjanez

triglav

Poslano:
19. 04. 2017 ob 18:04

tole mi je všeč in zato izpostavljam:

 

spahuje se ti od lepega zaporedja besed 

zlepljenih z mržnjo in humorjem 

 hripav hrup zganjaš

 z raskavim posluhom pesnika tolmačiš razlago

ki jo ponavljaš kot mantro

 ne počutiš se v redu 

 zato se ne sme dobro počutiti nihče

 strupena kupidova puščica zadane tvoje grlo

 in zaljubiš se v svoj glas


lp

Zastavica

naprimerjanez

Poslano:
19. 04. 2017 ob 18:24

Hvala. Ni nekega pomena, sam pisal sem.

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
29. 04. 2017 ob 16:46
Spremenjeno:
29. 04. 2017 ob 16:48

Tale tok besed zajame veliko smisla, čeprav se včasih vprašamo, kaj smisel je in tudi ali je logika skupine tudi vodilo logike posameznika. Ne sme biti in tudi v tem je delček draži te pesmi. IN MOČ NAD SVETOM, (kar bi posvojila;)!

VŠEČ.


Lp, lidija

Zastavica

naprimerjanez

Poslano:
30. 04. 2017 ob 12:01

Zanimivo. Tekst mi je vzel 5 minut za napisat, več časa sm ponucal za špilanje z "obliko". ^^


Muchas gracias.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

naprimerjanez
Napisal/a: naprimerjanez

Pesmi

  • 19. 04. 2017 ob 10:38
  • Prebrano 908 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 129

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!