
beločnice se razkrajajo pod maso neizgovorjenega | mora biti višja
matematika v tvojih besedah | zlepljenih z mržnjo in humorjem |oboje
po malem dviga moč nad svetom
spahuje se ti od lepega zaporedja besed | povrhu izumiš udarno enovrstičnico
ki jo ponavljaš kot mantro | šamanski zdravilec tesnobe | egipčanski bog vremena |
sonce in zvezde si | repatica ki izpolnjuje želje
žalni maraton polžjih razsežnosti | vleče se kot modras | kače ne marajo martinčkov |
zavidajo jim noge ki so jim odpadle
hripav hrup zganjaš | z raskavim posluhom pesnika tolmačiš razlago ki se prepleta
znotraj | tam kjer sonce ne vzide | kjer luna ni satelit | koder črne luknje pljuvajo namesto srkanja
zoprna zgaga ob tišini | ne počutiš se v redu | zato se ne sme dobro počutiti
nihče | scefrani obrisi megle krepijo malodušje | razpoke med zobmi se širijo |
dlesni krvavijo od prežvekovanja sosedove trave |
visokorasli puščavniki zate pišejo himno | psi se jo piflajo na pamet | ne bodo je
znali zapeti | nihče jih ne bo razumel | saj še nas ne razumejo v celoti
grm si želi više | vsak je lahko to kar hoče | kdo grmu brani da bi zrasel v bukev |
v genih so zapisi vse zgodovine | če bi se osredotočil bi se lahko rodil kot knez |
ali princ | ali klatež
strupena kupidova puščica zgreši tarčo | namesto srca zadane tvoje grlo | in zaljubiš se
v svoj glas
tole mi je všeč in zato izpostavljam:
spahuje se ti od lepega zaporedja besed
zlepljenih z mržnjo in humorjem
hripav hrup zganjaš
z raskavim posluhom pesnika tolmačiš razlago
ki jo ponavljaš kot mantro
ne počutiš se v redu
zato se ne sme dobro počutiti nihče
strupena kupidova puščica zadane tvoje grlo
in zaljubiš se v svoj glas
lp
Hvala. Ni nekega pomena, sam pisal sem.
Tale tok besed zajame veliko smisla, čeprav se včasih vprašamo, kaj smisel je in tudi ali je logika skupine tudi vodilo logike posameznika. Ne sme biti in tudi v tem je delček draži te pesmi. IN MOČ NAD SVETOM, (kar bi posvojila;)!
VŠEČ.
Lp, lidija
Zanimivo. Tekst mi je vzel 5 minut za napisat, več časa sm ponucal za špilanje z "obliko". ^^
Muchas gracias.
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: naprimerjanez
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!