
Če se ti zdi, da te preteklost lovi in prihodnost beži, ti v resnici samo sedanjost uhaja.
Ja,
je rekel že Flaubert:
Prihodnost nas vznemirja,
preteklost zadržuje.
Zato torej nam sedanjost uhaja.
LP,
KIA
Morda je tale misel res preblizu Flaubertovi, čeprav ni popolnoma ista.
Hvala, KIA, za opozorilo
Saj nisem opozarjala, samo podobnost sem zaznala ...
Kar se Janezek nauči, Janezek do konca svojih dni zna ...
Hvala za podčrtanko:). Moji aforizmi so vedno preden jih napišem sem, vtipkani v google, da preverim, če je kdaj kje kaj takega že bilo... Hvala Kia za zaznavo, ko sem tole videl sem šel takoj googlat kdo je Flaubert. Zdaj, ko vem sem v bistvu kar malo počaščen, da sva podobno razmišljala :)
LP
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: espantajo
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!