
Pred spanjem Ars program igra mi, blažen
ob klasiki zadremam kot ubit;
nocoj je na sporedu Ferenc Liszt,
z njegovo glasbo v sluhu, neopažen
nahajam se sred krajine brezčasne,
stojim s svetlobo onstransko oblit
in angel stopi k meni, lep in čist
in me povede do srebrne jase,
do mesta, kjer na tronu bog kraljuje,
obkrožen z angeli in kerubini
ter mojstri klasike, na violini,
glej, Paganini, Brahms, Beethoven, tu je
na orglah Bach in Mozart - čembalist,
a za klavirjem slavni Ferenc Liszt!
Ferenc Liszt: https://sl.wikipedia.org/wiki/Franz_Liszt

No, kaj naj rečem,
že dolgo sem premišljevala ( očitno predolgo ), da bi objavila mojo verzijo o Liszt-u, ki jo še vedno nosim v glavi. In , kdor ne rodi, pač zamudi :))
Matej, zopet si me navdušil
in kakor koli obračam, tvoja verzija je neprimerno boljša, kakor bi bila moja <3
Ploskam ti in se ti klanjam.
lp GJ
hvala,
evo še en sonet na temo Liszta, od (simon)
Dvorana naj igra! …Vsi so prisotni,
da ta večer postanejo pijanci:
prijatelji, posebneži, neznanci;
le midva manjkava nekje v samoti.
Predstavljaj si: lahko bi se spojila
z dinamo pisanega dialoga
in se po nujnosti srca razloga
v oblasti tvojih lepih rok ljubila!
Koketno ogrevanje pa ni potrebno,
saj veš, da se ponujam. Zate spet
so rdeče tipke zapeljiva pista.
Igraj portret! Če ni zložen, pa vedno
(če ni dovolj poljub in ne sonet)
ponujam se za glasbo Franza Lizsta!
Fino se ti je tole sestavilo v sonet, matej. Zanimovo, kaj vse je lahko tema za pesem ...progm ars, ki te povleče v sanje, tam pa te pričakajo mojstri, ki bi že zaradi metronomov v svojih glavah gotovo pohvalili tudi tvoj sonet
Lp, lidija
Najlepša hvala, Lidija, zdaj ga moram samo še na ars program poslat, da ga preberejo v živo,
Lp M
čestitam!
hvala, ker si se spomnil mojega Lizsta, a omenjaš tudi Brahmsa. takole sem obdelal njegovo 1. somfonijo (imenovano tudi Bethovnova deseta):
(simon) mislim, da se temu tipu komentarja, ki si ga objavil, po angleško reče Birging. (sončiti se v tuji slavi:-)
evo še povezava: https://en.wikipedia.org/wiki/Basking_in_reflected_glory
drgač pa nč hudega, v tem sem jaz mojster,
Lp M
Matej pravi:
Poleg tega bi rad v sonetu z naslovom SANJE spremenil neko malenkost, in sicer:
Pred spanjem Ars program igra mi, blažen
ob klasiki zadremam kot ubit;
nocoj je na sporedu Ferenc Liszt,
z njegovo glasbo v sluhu, neopažen
nahajam se sred krajine brezčasne,
stojim s svetlobo onstransko oblit
in angel stopi k meni, lep in čist
in me povede do srebrne jase,
do mesta, kjer na tronu bog kraljuje,
obkrožen z angeli in kerubini
ter mojstri klasike, na violini,
glej, Paganini, Brahms, Beethoven, tu je
na orglah Bach in Mozart - čembalist,
a za klavirjem slavni Ferenc Liszt!
Urejeno.
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Matej Krevs
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!