
Sonce ti greje hrbet. Noge postajajo vedno bolj
težke. Prisluhnem ti. Pesmi pustiš, da tiho drsi čez
ustnice in zaplava nad oranico.
Še pomniš? Tudi midva sva sejala in komaj vzklila
semena so popadala, kot ožgani listi po prvi jesenski
pozebi. Potem sem ure in ure posedala in v sebi
pestovala zameštrane misli. Ugaslih oči, gluha za
smeh s sosedovega dvorišča sem strmela v okno, ki
ga je sivina zagrnila z zaveso zime.
Nisi vedel,
bala sem se noči,
bala tišine,
ki se je vse bolj gostila.
Završali so vetrovi.
Zaprasketal je nemir.
Odšla sem ob trepetavi svetlobi svita.
Na obzorju se brazde stekajo v
nebo, tja bo vsak hip potonilo sonce.
Še nekaj prgišč, še korak,
morda dva in žito bo posejano.
Komu bo rodilo?
Meni, ki sem odšla
ali njej, ki še pride?
Med vejami jablane gnezdijo
sence, tam, na ozari, te
pobožam. Me boš prepoznal
kot Ljubezen
ali kot Smrt?
Ivanka, "Vinkotu" se je utrgalo od veselja ; )
Lp, Marko
Hvala, GJ :)
Vesela sem tvojega komentarja.
Nocoj sem objavila novo, običajno objavim po eno na teden. Morda bom v naslednjih dneh vrinila še kakšen haiku, kar nekaj se mi jih je nabralo. A ne bi rada preveč obremenjevala niti bralcev, niti urednic.
Lp, Lea
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Lea199
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!