Komu bo rodilo?

 

Sonce ti greje hrbet. Noge postajajo vedno bolj

težke. Prisluhnem ti. Pesmi pustiš, da tiho drsi čez

ustnice in zaplava nad oranico.

 

Še pomniš? Tudi midva sva sejala in komaj vzklila

semena so popadala, kot ožgani listi po prvi jesenski

pozebi. Potem sem ure in ure posedala in v sebi

pestovala zameštrane misli. Ugaslih oči, gluha za

smeh s sosedovega dvorišča sem strmela v okno, ki

ga je sivina zagrnila z zaveso zime.

 

Nisi vedel,

bala sem se noči,

bala tišine,

ki se je vse bolj gostila.

 

Završali so vetrovi.

Zaprasketal je nemir.

 

Odšla sem ob trepetavi svetlobi svita.

 

Na obzorju se brazde stekajo v

nebo, tja bo vsak hip potonilo sonce.

 

Še nekaj prgišč, še korak,

morda dva in žito bo posejano.

Komu bo rodilo?

Meni, ki sem odšla

ali njej, ki še pride?

 

Med vejami jablane gnezdijo

sence, tam, na ozari, te

pobožam. Me boš prepoznal

kot Ljubezen

ali kot Smrt?

 

Lea199

Marko Skok - Mezopotamsky

Poslano:
06. 09. 2016 ob 00:25

Ivanka, "Vinkotu" se je utrgalo od veselja ; )


Lp, Marko

Zastavica

Lea199

Poslano:
06. 09. 2016 ob 21:19

Hvala, GJ :)

Vesela sem tvojega komentarja. 

Nocoj sem objavila novo, običajno objavim po eno na teden. Morda bom v naslednjih dneh vrinila še kakšen haiku, kar nekaj se mi jih je nabralo. A ne bi rada preveč obremenjevala niti bralcev, niti urednic.

Lp, Lea

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Lea199
Napisal/a: Lea199

Pesmi

  • 30. 08. 2016 ob 22:04
  • Prebrano 2856 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 813.6

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!