
v pesku so luči
oči
in morske zvezde
v pesku je koren
deljenje
in množenje
s peskom se gradi
pesek ruši
v pesku se pretakam
tečem
in odtečem
se dotaknem
in
odluščim
...in potem je življenje naše edino nezamenljivo stanovanje, katerega toliko kot se trudiš vzdrževati čistim in stabilnim, prav toliko se praši in prepihuje.
Močnejša sta od nas. Čas in življenje. Je pa zabavno.
Lp,
T.
Vsekakor poskrbi, da ni ležerno in dolgočasno...
lp
odlično pretakanje :)
tako se pretakamo v peščenih urah
v njih je vse
le ne vemo, kdo jih obrača
Lp
Pi
čas jih obrača.. ko poteče, se obrne ;) in začne znova
lp
dobra pesem, preprosta, skopa v besedju, a široka, odprta kot pesek, ki lahko prekrije vse, zato je v njem vsaj figurativna možnost za vse pesemske odvode. Ti si vanj pretočila sebe in svoj trenutni navdih/asociacijo na mnogoterosti, možnosti in variacije ... Preprosta pesem, ki pa je tako močna, da je iz mene izvekla tale morda rahlo zakompliciran komentar.
Čestitke.
LP, lidija
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: li
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!