
Raztresi jezo
po minskem polju
naj se vidijo boji,
da ne bodo samo čakali
kakor v zobni čakalnici
prestrašene misli,
prelomi tišino
četudi z jezo,
naj vsaj ta oživi,
naj požene kri
po telesu,
da se meso napolni
rdeče vlage.
Vso jezo prebrodim,
poznam kletko
a ključev nimam.
Je zaropotalo
in mi vzelo
eno samo srce,
zdaj diham plitko,
kakor riba na suhem
sanjam veliko morje,
ki raste skupaj z oceanom,
polnim misli
in zaposlujem možgane.
Pojutrišnjem si
privoščim več časa,
z manj koraki
med bajoneti
hrabrim poraz.
Dobra!
nemirna, še živa, želiš,
se sprijazniš s porazom
in ko si priznaš - se sprostiš
Lp
Irena
Dobro jutro Irena,
saj ne vem je poraz sprijaznjenje in ali je mogoče po njem dosežit sprostitev,
tale zadnja se mi zdi, je bolj za ...mazohiste...Je pa res da menda je vmes
kratka pavza, vsaj za en cigaret. Hvala Ti.
Lep pozdrav,hope
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!