Računi

Rada pijem kavo v glasnih lokalih,

 

kjer se on dere,
da ga prasica ni spustila v drug letnik,
pride natakarica in vpraša: "Prosim?"
In jaz rečem, da ne potrebujem ničesar,
lahko pa prinese belo kavo in nekaj
praznega papirja.
Potem pade kozarec na tla -
k sreči je prazen - in steklo ljubko zlomi svetlobo
na mojo mizo.
Nekdo ga pomete, svetloba pomaha in
natakarica prinese belo kavo. "Drugega nimamo,"
reče in na mizo položi zvitek papirja za račune.
Človek na drugi strani me čudno pogleda.
Gledam zvitek,
sladkam kavo,
iz žepa potegnem svinčnik.
In on: "Prasica je skoruptirana."
Nisem prepričana, če taka beseda
sploh obstaja, vendar ne rečem ničesar.
Srknem kavo in odvijem svitek.

 

tukaj ni nikogar

1.60€

Helena Zemljič (MalaSenca)

Komentiranje je zaprto!

Helena Zemljič (MalaSenca)
Napisal/a: Helena Zemljič (MalaSenca) (urednica)

Pesmi

  • 25. 10. 2014 ob 22:47
  • Prebrano 624 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 255.5

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!