MISEL

MISEL

 

Živim kot večina ostalih ljudi

uporabljam jo za dnevne potrebe,

imeti bi jo hotel kot prijateljico,

če tega ne zmorem,

bo srcu največja sovražnica.

Želim s pomočjo uma doseči

dostojnost človeškega življenja,

a kdor ne obvladuje svojih misli,

se one rade postavljajo pred drugimi.

Živeti po hotenju jeze, pohlepa ali iluzije,

ne živiš po nareku srca,

zato urim svoje misli,

da ne podležejo blišču sveta,

ta vrsta navezanosti bi me pobila.

 

tomi

Komentiranje je zaprto!

tomi
Napisal/a: tomi

Pesmi

  • 22. 10. 2014 ob 11:52
  • Prebrano 618 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 218.04

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!