
včasih preskakuješ po dve ali tri
drugič s težavo splezaš na naslednjo
na podestih se ne ustavljaš
saj so tam samo prazne škatle
z nedodelanimi idejami in če bi se
ukvarjal z njimi bi obtičal
na vsaki stopnici ležijo obuvala
od copat s pošvedranim opetnikom
modrih škorenjcev z rumeno žabo
pohodnikov z bolečimi vezalkami
do sandal z ubijalskimi petami
in šalamunskih natikačev ki jim
še nisi uspel razbrati namena
vzpenjaš se mimo rože cvetilezate
in majcene gluhe matere ki krili z rokami
praznega zvezka z ušesi
ki vpijajo zvoke tvojega napredovanja
ne opaziš da so nekatere stopnice
lesenotrhle in kličejo žeblje
saj vedno stremiš le navzgor
potem se znajdeš v oblaku
in zbudijo te kapljice spoznanja
da nisi na vrhu ampak v kleti
oblak ni oblak ampak megla
z veseljem se ponovno zapodiš
zabava te ko iščeš ne da bi vedel
kaj te čaka in kje je vsegazačetek
Dinamične te tvoje stopnice....všeč so mi.
lp
Odlična!
S stopnicami, ki so pri miru, se vzpenjati s svojo močjo. Včasih podprejo, včasih se nam izmaknejo, da pademo, včasih pa se ne zmenijo za nas, a na njih puščamo sledi. Tudi one v nas. Z njimi lahko gremo prehodimo metre, od tal. Vijuga kot spirala, takšna ... življenjska. In še in še bi se lahko našlo.
Čestitke!
lp,
Tea
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: modricvet
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!