
Kaj sem delala
nič, cunje sem zlagala,
jih na vročem gladila,
da so sproti izginjale gube,
kot da je v življenju vse popolno,
kot da je povsod kamor
mislim pogledati in se dotakniti
čisto gladko,
niti malo nagubano.
Tako polnim omaro,
v kateri bo čez teden dni
znova večinoma zmučkanega
od dajanja noter in
jemanja ven.
Vodijo me vsakdanji koraki
in avtomatsko se prestavljam
kakor figura na šahovnici,
na vsako polje en korak,
obstanem šele zvečer
ko mi noč zapre oči
in ni več sanj,
morda namesto mene
sanja nekdo drug.
Ne vem kako sem,
ne vem niti če sem.
Morda me že davno ni,
jaz samo še gledam
in mislim da sem še,
v resnici sem samo še
eno izgubljeno jagnje,
ki išče čredo,
ki sem jo izgubila.
Včasih sem črna
in se mi bližina umika,
kadar sem bela
me dajejo nazaj
na prejšnji položaj.
Nisem odlično,
nekako eksistenčno
prilično zemeljsko,
ker pač samo sem.
Preprosto.
Sem ker sem.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!