
volim da izađem
i da slušam kišu
kako govori
svojim štropotavim kapima
volim da u zoru
okrenem glavu prema suncu
i da ga pitam
šta ima za doručak
volim male leptire
kad se zaigraju na poljani
potpuno nesvesni
svoje prolaznosti
volim i onu pticu
koju nikada nisam video
a koju uvek spominjem
u svojim pesmama
volim žamor dečjih glasova
violinu u rukama majstora
slatko od šumskih jagoda
miris svežeg peciva
prastare mudrosti u knjigama
slike u rustičnim ramovima
volim popodne na Dunavu
volim uzdah vetra u krošnjama
peć bubnjaru u zimskim noćima
plavu boju u svim nijansama
i volim
tebe da volim
Kad volimo znači da postojimo, da živimo ispunjeni emocijom, a to je pravi život. Prelijepa pjesma...
lp
Emilija
E, to sam i ja htjela reći...Gosp. Mirko je sve rekao jednom riječju...
Hvala, Astro-devojko, Emilija i Mirko. Ako je bar jednog pesma dojmila bar malo, ispunila je svoju svrhu. A vas je troje. Presrećan sam!
Veliki pozdrav svima, Milen
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Milen Šelmić
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!