
rekel si
da ljubezen
ni kosec
na polju pozabe
ki senči luno
a si zapiral dlani
v laži
kako
naj v temi
učim
leteti
metulje
z očmi
ki jih
poplavlja
kam
naj dam
najine slike
ki sem jih risala
v črke
kako
naj polagam
kožo
na uvid duše
brez polnila
ne odpiraj
le preden odidem
povej
si tako želel
pokrivati prazne noči
da so ostala
le natrgana rebra
Objavljam popravek pesmi Povej .. po predlogu ene gospe:)).. in z nekaj mojimi popravki še.
bi sprejela še par mojih?
:))
rekel si
da ljubezen
ni kosec
na polju pozabe
ki senči luno
medtem ko si zapiral dlani
v laži
kako
naj v temi
učim
leteti
metulje
z očmi
ki jih
poplavlja
kam
naj dam
slike
ki so se risale
v črke
čemu.... ( zaradi jasnosti izraza: je ta čemu -"zakaj" ali - "komu ali čemu")
naj položim
kožo brez polnila
na uvid
ne odpiraj
le preden odidem
povej
si tako želel
pokrivati prazne noči
da so ostala
le natrgana rebra
Seveda:))
Poskušala sem uskladiti in dodala še končno vrstico, ki je prej pomotoma odpadla.
Kaj praviš Lidija?
želiš odkrito mnenje?
menim, da je bil prej zaključek pomenljivejši in prepričljivejši
Na novo dodana vrstica se zdi preveč v stilu očitka in je rahlo nepesemska ... ker - kaj pa je sploh to - resnica?
;)
Odlična pesem, ki ponazori izgubljenost v odsotnosti ljubezni, ki je v bistvu na dosegu roke ampak različno interpretirana z dveh nasprotnih polov ...
LP, lidija
Kot si rekla... pa naj bo brez "očitka" ;). ...
lp
Hvala... za črtice! Lidija
.. ena je vsekakor od čarodejke iz Oza ;))
Andrejka tudi tebi hvala! in ostalim tihim :)
lp li
:) <3
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: li
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!