
Trudna noč zajezila je svetlobo jasnovidno,
razpredena žrela so zehala pridno.
Sonce v zaobličje zapeljano,
temotno nebo z zvezdami obdano.
Pomislila sem, kako bi pesem zadihala, če ne bi bila ujeta v rime. Namesto:
Trudna noč zajezila je svetlobo jasnovidno,
razpredena žrela so zehala pridno.
Sonce v zaobličje zapeljano,
temotno nebo z zvezdami obdano.
bi morda lahko bilo tako:
Trudna noč je zajezila jasnovidno svetlobo,
razpredena žrela so zazehala.
Sonce se je zapeljalo v zaobličje.
Temotno nebo se je obdalo z zvezdami.
Včasih se mi zdi, da imajo nekatere pesmi ogromen potencial, ki pa ga izgubijo, ker se morajo besede zaradi rim nekako nenaravno zasukati. Kaj meniš?
Lp, Ana
Hm, imam rajši rimo. Brez rime mi ne gre lepo v uho, razen če mi uspe.
Na kakšen način pa moraš pisati pesem z rimo, kako se lotiš?
Hvala vam za komentarje, toda vseeno bom rimo ohranjal, žal. Pa saj sem že kar nekaj pesmi napisal, ki so skoraj brez rime ali brez.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Mišel Žafran, Narfaž Lešim
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!