Aroma

Morala bi se dotakniti

belih nežnih prstov

s poželjivo roko

in nečistimi ustnicami.

 

Morala bi

jamice na licih poljubiti

saj so dajale znamenje

svoje nedolžnosti.

 

Morala bi

žarek večernega sonca

spustiti tudi tja

kamor še sebe ne spustim.

 

Čisto blizu sem bila,

čisto blizu svetlega čela

a prestrašeni madeži v mojih očeh

so na njem zagledali

le gobavost.

 

levcek

Jupiter! Silvana Orel Kos

Poslano:
30. 01. 2014 ob 20:32

Levcek, luštna pesem o boju med poželenjem in strahom. Kot pesem bi boljše delovala, da izpustiš zadnjo kitico, predzadnjo pa še malo predelaš:


Čisto blizu sem bila

svetilo se mu je čelo

... (tu pa še ena ali dve vrstici, ki udarita kot spodaj omenjeni "adrenalinski šok":)

jaz pa priznam

ne zmorem

in ne znam.

 

Vonjala sem aromo adrenalina

a zvok mi je sparal ušesa

začutila sem strah

elektrika me je omrtvičila.

Lp,

Jupi!

Zastavica

levcek

Poslano:
30. 01. 2014 ob 20:49

Nekaj sem spremenila saj se mi je kar ulilo prosim te ali je šlo kaj na bolje?

LP, in hvala

Zastavica

Jupiter! Silvana Orel Kos

Poslano:
31. 01. 2014 ob 07:31
Spremenjeno:
31. 01. 2014 ob 07:32

Malce preveč se ti je ulilo - in pesem se razvodeni. Ampak znotraj dodanega so tudi verzi, ki jih lahko uporabiš. Poglejva, kako gradiš pesem:

Najprej so tri kitice, ki se začenjajo z "morala bi", ki stopnjujejo pesem do trenutka, ko je treba napetost razrešiti z nekim pojasnilom  ali preobratom. V novi verziji prideš do vrha, potem pa začneš na novo graditi napetost ("z vsakim dihom"), vendar nima več pravega naboja. Bodi krajša v drugem delu. 


Morala bi se dotakniti

belih nežnih prstov

s poželjivo roko

in nečistimi ustnicami.

 

Morala bi

jamice na licih poljubiti

saj so dajale znamenje

svoje nedolžnosti.

 

Morala bi

žarek večernega sonca

spustiti tudi tja

kamor še sebe ne spustim.

 

Čisto blizu sem bila

svetilo se mu je čelo

in na oči so legle

temne trepalnice.

 

Z vsakim dihom

sem v vrelec hrane

sipala sled

da posvetila bi ga življenju.

 

Z vsakim dihom

večja negotovost, strah,

pobožati tiste bele nežne prste

a prestrašene oči

vidijo le madeže na koži

ki povzročajo gobavost.

LPJ!

Zastavica

levcek

Poslano:
31. 01. 2014 ob 07:50

Čisto blizu sem bila

svetilo se mu je čelo

in bele lakti so trzale,

dih je zastal

a prestrašpene oči

vidijo le madeže na koži

ki povzročajo gobavost.

Zastavica

levcek

Poslano:
31. 01. 2014 ob 08:04

čisto blizu sem bila

svetilo se mu je čelo

in bele lakti so trzale

ko je strah pokazal

svoje zobe.


Z vsakim dihom

prestrašene oči vidijo

le večje madeže na koži

ki povzročajo gobavost.

Zastavica

levcek

Poslano:
31. 01. 2014 ob 08:07

hvala ti za popravke za komentarje zopet nekaj popravkov

 lp, Mateja

Zastavica

Jupiter! Silvana Orel Kos

Poslano:
01. 02. 2014 ob 08:02
Spremenjeno:
01. 02. 2014 ob 08:02

Boljše je, boljše. Vendar ti ni treba omenjati strahu - ta se čuti iz napetosti, iz tega, kar napišeš. Bralec sam naj ugotovi, da je osebo strah:


Čisto blizu sem bila,

čisto blizu svetlega čela

bele lakti so trzale

ko strah pokazal mi je zobe.

 

A z vsakim dihom

prestrašene oči

vidijo le madeže na koži,

ki povzročajo gobavost.  "povzročati gobavost" zveni precej strokovno :)


Kaj, če bi nekaj takega?


Čisto blizu sem bila,

čisto blizu tvojega svetlega čela ...

Moje prestrašene oči

pa so na njem zagledale

gobavost.


Ali pa tako:


Čisto blizu sem bila,

čisto blizu tvojega svetlega čela ...

Prestrašeni madeži v mojih očeh

pa so na njem zagledali

gobavost.


Čisto blizu sem bila,

čisto blizu tvojega svetlega čela ...

a na njem se zagledala madeže,

gobavost svojega strahu.


Ker imaš na začetku


"Morala bi se dotakniti

belih nežnih prstov

s poželjivo roko

in nečistimi ustnicami."

domnevam, da skozi pesem želiš izraziti, da oseba zaradi lastnega strahu pred dotikom  ali grehom preslika gobavost na sicer nedolžno belo kožo?

Zastavica

levcek

Poslano:
01. 02. 2014 ob 10:29

tako je uganila si zaradi strahu pred ponovnim razočaranjem ne more več ljubiti.

moški ji je zelo všeč a kaj ko .. .potem obžaluje..

Hvala za pomoč sem popravila

in lep pozdrav

Mateja

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

levcek
Napisal/a: levcek

Pesmi

  • 30. 01. 2014 ob 20:25
  • Prebrano 839 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 261.37

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!