
Daleč je sonce,
na drugi strani zemlje
kaže svoj obraz
in dela sončne pege,
bližje mi je mesec,
pogleda tistega,
ki ga hoče videti,
drugače je zakrit
za žaluzijami,
za temnimi,
težkimi zavesami.
Zvezde nocoj so,
kot da bi jim bilo nerodno,
kot da se skrivajo
za hrbtom meseca,
zato se zdijo tako oddaljene
in tako nebeško drobne.
Noč mi zakriva pogled,
da ne vidim dlje
od umetne svetlobe,
luči ki jo na mizi obrnem
kamor hočem videti.
Ravno toliko,
da vidim ekran,
da lahko napišem pesem.
Ta temna noč
je zaspana,
tiho kinka z neba,
da me nežno uspava
in me pošilja v posteljo.
Do jutra potem spim,
tiho z novo zgodbo v glavi.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!