
Napisala bi
globoko pesem,
do dna morja
do prvega kamna
suhe struge,
ki čaka na pljusk vode.
Napisala bi globoko pesem,
globoko v dno zemlje,
od koder rastejo korenine,
kjer se začne rast
in predrami začetek.
Globoka pesem
čaka prve besede,
da jo dvignejo kvišku,
da ji dajo priznanje,
za njeno globino,
ki sega daleč v dno,
daleč v začetek
in pride ven na vrhu.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!