Globoka pesem

Napisala bi

globoko pesem,

do dna morja

do prvega kamna

suhe struge,

ki čaka na pljusk vode.

 

Napisala bi globoko pesem,

globoko v dno zemlje,

od koder rastejo korenine,

kjer se začne rast

in predrami začetek.

 

Globoka pesem

čaka prve besede,

da jo dvignejo kvišku,

da ji dajo priznanje,

za njeno globino,

ki sega daleč v dno,

daleč v začetek

in pride ven na vrhu.

IŽ-lev

Komentiranje je zaprto!

IŽ-lev
Napisal/a: IŽ-lev

Pesmi

  • 19. 11. 2013 ob 00:18
  • Prebrano 827 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 185.75

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!