ONO ŠTO IMAMO
Naši su
svi dani
i sve noći.
To imamo.
To nam je dato.
Za sve ostalo,
dobro ili loše,
sami smo
zaslužni.
Priče o karmi,
Usudu
ili kosmičkoj pravdi,
samo su izgovor.
Nema sveta
izvan nas,
kao što nema
ni nas,
izvan sopstvenog
poimanja sebe.
Onaj ko to
ne sagleda,
živi celog veka
u uverenju,
pogrešnom,
da je svet prevara,
a trajanje obmana.
A naši su
baš svi dani
i baš sve noći.
Malo li je?
Milen Šelmić

Napisal/a: Milen Šelmić
Pesmi
- 16. 11. 2013 ob 22:12
- Prebrano 838 krat
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!
- Število doseženih točk: 396.49
