
V zamaščenem kozarcu
si obdržal semena
ogorkov cigaretnega dima.
Prestrežene udarce prastare zamere.
Stoletno vino se je skisalo.
Iz njegovih usedlin
si si naredil vzglavnik,
vdihoval slabe ideje
in niti lektorski drevored
ne bi zmogel oklestiti
slabih besed, ki si jih vbijal naprej.
Otroške ročice ga držijo v rokah.
So polne gub in žuljev, odebeljenih žil.
Tresoče.
Čas je - naj pade na tla.
Lepa. Kaj si mislila z 'njenih usedlin'? Usedlin zamere, ali usedlin vina?
Pozorna bodi na rabo rodilnika, Evelina. Predlagam ti:
'oklestiti slabih navad'...
Oprosti , malo ven štrli tisti 'drevored' .
Lp A
Oj Andrejka, lepo, da si se oglasila. Popravila sem vsedline, res sem mislila na vinske. Pri drevoredu in besedah pa sem tudi sama ugotavljala, kako je prav. Imam slabe besede, torej množino. Ne vem ali oklestiš koga ali česa ali koga ali kaj. Meni je bolj sedel tožilnik. Res pa je, da bolj kot razmišljam manj mi je jasno :)
Lp
Evelina,
najprej: usedlin in ne vsedlin.
Kar se tiče oklestiti: ker imaš prej zvezo "ne bi zmogel", moraš uporabiti rodilnik. Torej, koga ali česa ne bi zmogel oklestiti? Slabih besed.
Upam, da bom imela čas enkrat napisati nekaj o rabi vezaja in pomišljaja. Se mi pa zdi, da tukaj tako lahko vpišeš samo vezaj; tako da nima veze zaenkrat.
Vse lepo,
Lucija
Hvala, Lucija. Še vedno se učim, ker osluh za slovnico ni najboljši :)
Komentiranje je zaprto!
Napisal/a: Evelina
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!