
ko zamahneš proti stropu
in z nog zdrknejo ohlapni sobni copati,
ko primerjaš nežno avreolo komarjevega pika
z mimobežnim kužnim znamenjem
na zračnem razpotju samovoljne roke
med rastočim prsnim obročem
in ovalom ust, polnih niča.
Nekdo je zarezal odprtino
z baterijsko svetilko.
Nekdo je odmaknil loputo
z mačjega domka
v laboratoriju.
Mehka blazina raziskuje telo.
Prestrezi me.
Ali počakam,
da se spet skrčim.
Pretresljivo in zelo zelo dotakljivo.
lp, ajda
Ajda, hvala za vživeto branje. :) Dobro bodi, Jupiter
Jaz sem pa zmeden, ali naj si predstavljam, le zelo zanimivo opisano romantiko (edino reza z beterijsko svetilko ne morem pretolmačiti v ta film), ali pa prosečo pesem med svojevrstno operacijo. Mi podaš leče za teleskop, da bom vedel katera smer je prava in brskal naprej, če nista mogoče kar obe :)
Jaz itak rada vključim kakšen -skop:) Prašeg, najbolje, da si sam ustvariš interpretacijo in se ji prepustiš. Pa ravno tale (za)rez z baterijsko svetilko bi znal biti precej filmska zadeva. Nekaj takega kot "božično smaragdne oči" ?:) Lp, Jupiii
A boš gledal pri spodnjem ali zgornjem koncu teleskopa? Obe smeri sta v redu ;)
Vem ja, bom še malo pokukal med črke, da ga najdem. :) Potem mi manjkajo samo še 3D očala, pa bo jupiii ;)
Jaz sem še iz časov, ko smo uporabljali stereoskopijo:) Jupiiiii!

Meni so všeč giroskop, horoskop in stroboskop. (okej, ja, še kalejdoskop) In se vrtiiiiiiiiim ... morda med vrtenjem kdaj tudi (pre)prosto padem ... :)
Žirafoskop me pogosto odnese v Aličino čudežno deželo:)
Twas brillig, and the slithy toves
Did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves,
And the mome raths outgrabe.
Aaaali celo v deželo mižalko. Jupiii:)
Mižalka pa je through the looking glass ... :)
Ja, pa smo spet pri -skopiji. LPJupiiii
Morda smo pa s kopji ... da jih vrže iz naših rok ...
Lucija: Žlabudravščina pa taka, kdo bi to razumel:) Sicer če imaš ali (si preprosto) ustvariš (?) sistem, verjetno ni težko. Le kaj bi na to porekel tvoj bledolično zeleni in že ves furiozno nespeči Čomski;)
Prašeg: če te še matra interpretacija, greš lahko tudi v naslednjo smer;) V pasusu, ki vključuje baterijsko svetilko, je uporabljen preteklik. Lahko si predstavljaš, da ta baterija, "flashlight", deluje kot nekakšen "flashback". Teloskop, skozi katerega gledaš v preteklost, kot se rado zgodi:)
Ja, tako mi pa ne nagaja več, pa še očala so 4D :)
Chomsky je obupal nad pesniki. Mu rušimo sistem. :)
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Jupiter! Silvana Orel Kos
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!