
Pridi z menoj
od sedmih do sedmih tečejo kazalci
lenobno kot potok v dolini ali
kot hudournik, ki nosi s sabo vse
pridi
bova brisala solze nemoči
znoj rojen iz bolečine
tolažila, ko ni več besed za uteho
pridi greva
k starki polni ran
ugrizov od brezbrižnosti najbližjih
pridi
midva sva stratega,
ki ne smeva zgrešiti
ob postavljanju obrambe v žile
pridi
bova božala vso noč kože
lahko jih rešiva mrtve večnosti od sladke bolezni
boš hodil z menoj vso dolgo noč
kapljati skoraj slepemu v oči
brez naju bo v otožnem mraku le še slutil ljubljene
pridi
čas zase bova odložila v robove modrih oblek
tiho bova puščala nasmehe in mir za seboj
ga raztegnila čez mnoge duše
na to toplo jesensko noč
izgubljeni v svojih bitkah
premraženi od osamljenosti
naveličani
obsojajo življenje
druge ljudi
prinesi svojo košaro nežnosti
zdavnaj izgubljenim v svoji nemoči
pridi
da se bova dajala, razlivala, kapljala
Pridi
da boš ozdravel.
hvala za tole prelepo pesem
Dobra pesem, vendar bi jo jaz malo oklestila nepotrebnih razlag in konec ne bi naredila tako sladkobnega. Upam, da mi ne zameriš odkritosti.
Lep večer
A
Zamerim? To je največji dar! ( pa nočem biti sladkobna :) ) Hvala da si prebrala in predlagala boljšo varianto, upam, da bom znala izpeljati.
Pa
Pridi z menoj
od sedmih do sedmih tečejo kazalci
lenobno kot potok v dolini ali
kot hudournik, ki nosi s sabo vse
pridi
bova brisala solze nemoči
znoj rojen iz bolečine
tolažila, ko ni več besed za uteho
pridi greva
k starki polni ran
ugrizov od brezbrižnosti najbližjih
pridi
midva sva taktika,
ki ne smeva zgrešiti
ob postavljanju obrambe v žile
pridi
bova božala vso noč kože
lahko jih rešiva mrtve večnosti od sladke bolezni
boš hodil z menoj vso dolgo noč
kapljati v skoraj slepe oči
brez naju bo v otožnem mraku le še slutil ljubljene .... kdo bo slutil?
pridi
čas zase bova odložila v robove modrih oblek
tiho bova puščala nasmehe in mir za seboj
ga raztegnila čez mnoge duše
na to toplo jesensko noč ..... tu bi jaz naredila odstavek
izgubljene v svojih bitkah
premražene od osamljenosti
naveličane
obsojajo življenje
druge ljudi
jeza je bližnja sestrična bolezni .... to bi jaz brisala
prinesi svojo košaro nežnosti
zdavnaj izgubljenim v svoji nemoči
pridi
da se bova dajala, razlivala, kapljala
Pridi
ozdravljal boš tudi sebe.
Draga Pi, bolje se bere, moje skromne pripombe v poševnem tisku lahko zanemariš. Pa srečno!
Lp A
Andrejka, tvoje pripombe bom seveda upoštevala, (saj imaš več izkušenj in znanja kot jaz, ki hlepim po dobrih nasvetih). Hvala spet!
Lp, Pi
Živ, pi,
na koncu pesmi bi lahko šla še malo bolj ven iz predstavljivo dejanske bolnišnične situacije in namesto
Pridi
ozdravljal boš tudi sebe.
bi proces občutene zdravstvene nege projicirala v ogovorjenega, npr.:
Pridi
da boš ozdravel.
LPJ!
Pozdravljena, Jupiter!
Da boš ozdravel, je res dober konec. Ozdravel drugače. Hvala.
Lp
Pi
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: pi - irena p.
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!