Tolmun

globoko se sklonim nad tolmun

in čutim kapljice,

kako lezejo od spodaj …

modro

in modro

in modro

ne vzvalovim gladine,

mogoče bo priplavala rdeča

in uničila samoto modrine …

 

zapišem, da ne potonejo

še zadnje rime

pretvarjam se, da čutim

tisto modro na dnu globine

bo priplavala rdeča

če uničim samoto modrine?

Helena Zemljič (MalaSenca)

Komentiranje je zaprto!

Helena Zemljič (MalaSenca)
Napisal/a: Helena Zemljič (MalaSenca) (urednica)

Pesmi

  • 26. 08. 2013 ob 18:57
  • Prebrano 628 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 185.57

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!