Na severu bor samoten ...

(V spomin na žrtve železniške nesreče v Španiji)  

                                    

Na severu bor samoten

stoji sred goličav.

Zaspal bo; z belo odejo

ga sneg je in led obdal.

 

In sanja o hrastu mogočnem,

ki daleč na jugu ves čvrst

je danes življenje dal svoje

za 78 krst.

Matej Krevs

Matej Krevs

Poslano:
28. 07. 2013 ob 18:41

Pesem je priredba pesmi H. Heineja Na severu bor samoten...

Vmoji priredbi nastopa hrast, saj je hrast bolj primeren les za truge.

 

(Santiago de Compostela (28. 7. 2013)-  Danes bo pred sodnika stopil Francisco Jose Garzon Amo, strojevodja hitrega vlaka, ki se je v sredo zvečer iztiril pri španskem mestu Santiago de Compostela, pri čemer je umrlo 78 oseb.) 

Zastavica

Jupiter! Silvana Orel Kos

Poslano:
29. 07. 2013 ob 13:44

Hej, Matej, Heine po Mateju ali Matej po Heineju;)
Je to zadnja verzija? Rekla bi, da je to že vsaj četrta različica, po mojem štetju:)  Vsaka prinese neko novo perspektivo, vsebinsko in slogovno.  Meni je bila še posebej zanimiva ena prvih (ali mogoče prva) s »štorom samotnim«. Se mi je takoj odvrtela paralela med dvema tragičnima dogodkoma, prvi na severu, drugi na jugu, na skoraj enak dan, s skoraj enakim številom žrtev ... Tvoja zadnja verzija s severom in jugom pa meji nekoliko na območje Patosa.  Lp, Jupi!

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Matej Krevs
Napisal/a: Matej Krevs

Pesmi

  • 28. 07. 2013 ob 18:39
  • Prebrano 1571 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 191.8

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!