VLAK ČUSTEV

za Nuško :)

Razum je le postaja
in mimo pelje vlak;
čeprav gre hitro mimo,
nanj pride čisto vsak.

Vlak čustev je kot reka
razum jo zajezi,
a če ne skočiš gor,
vsakdan preveč boli.

Razuma zdaj oklepe
vsaj malo si sprostimo,
in reki čustev bistrost
prinesti dopustimo.

Postaja naj stoji tam
vedno v bran razuma,
naj čustvom v pobegu
prida vsaj kanček uma.

Lidija Brezavšček - kočijaž

Komentiranje je zaprto!

Lidija Brezavšček - kočijaž
Napisal/a: Lidija Brezavšček - kočijaž (urednica)

Pesmi

  • 10. 10. 2008 ob 21:38
  • Prebrano 847 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 266

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!