Tam daleč na drugih, neznanih obalah,
prostranstvih, kjer nikdar bilo ni meja,
te čakam in čutim in božam trenutek,
ko tam boš spet z mano na koncu sveta.
Če Tam je ta konec, ki večno me vabi
iskati moč v tebi, da bi zaobjela
vse upe in želje - bi rada brez srha
nosila zavest, da te nisem imela.
Če nisem te imela, potem, kaj so sanje
in kaj je resnica in prostor, odmik?
Ko te pa še čutim in vsa sem še v tebi
na drugi obali ... in peče dotik.
Naj kar še ostane Tam daleč obala
in skrita toplota prežarjenih tal.
Ker najina Noč bo v zavetju ostala.
Začetek daljave, ki si mi jo dal.