
prvič sem te videla ko si mi prinesel knjigo
z nasmejanimi platnicami je omahnila pod
svojo težo revica padla za omaro deklištva
kako pazljivo si se sklonil napel hrbtenico
in se pokončno zazrl vame z visokim čelom
ko sva kradla pecivo neznanega okusa tistega
dobrega pomladnega dne vznemirljivo se je topilo
kot glasba okoli naju vse so bili zvoki melodija
tiramisu je lebdel in se ponujal in sedela sva na
stolu ki ga ni bilo in kretnje so plavale
okoli tvojega nosu ker sem v nekem predalu
izgubila ves pogum moje oči so delale ovinke
gladile tulipane tvojih lic in videle tebe tako
globoko kot ribič zvezde na dnu usnulega morja
kot povodni mož urško kot deček s kovancem
prodajalca ki kriči pridite kupite tako okusnega
ni nikjer jaz pa vem da je bil dan ko sem te prvič
videla najbolj zelen in sočen in kraljevski in rastel
je do pozdrava z roko in še čez zato ga vedno
dam v vrečko ko stojim gola ob blagajni
![]()
lp Andrejka
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Vesna Šare
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!