
Količki se zabadajo
v steklen odsev morja
v mojih očeh
Tolmun solza
Kot kip sem
Zavijem se v strune klavirja
Kot v oklep
Oklenem se stebra
Diha
Zrastem se s kamnom
Olupim lupino duše
Sedaj sem steber
Svinčeno špico zabodem v novo stran
presežek je v umetnosti
bivanja,
ja
tale pesem je natikač, zanimivo, da ob svinčeni špici zagledam šestilo ...
"lepa" - pokončna pesem
Hvala :)
Jaz sem s svinčeno špico mislil nekakšno posebno pisalo, ki začne življensko zgodbo pisati na novo stran, ampak šestilo ni napak - ker itak se prej ko slej začneš vrtet v krogih in če iz enega uideš se kmalu zaciklaš v novega... :)
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: prašeg
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!