
Noč se je zaljubila.
Zardela nebesna lica
je tolažila z deževnico
ob žabjem gradu.
Razgaljena ramena
je potresla s soljo,
ki jo je ukradla
iz hotelske savne,
da so zapeli kristali.
Nedrje je povečala
s toplino snubitve
morskega lista.
Podrezala je ribiča
s spečo palico
v ukročenem čolnu
in mladostno skočila
z netopirjevega hrbta.
Zdanilo se je,
ko je spregledala
z zaprtimi očmi.
Nadvse sveža pesem, ki pričara morsko vzdušje, njegovo čarobnost, tako kot tudi čar zaljubljenosti, "odštekanosti", zaključek pa ponuja vsaj dve razlagi, srečno in manj srečno. Izvrstne metafore. Čestitam.
Toplina snubitve tele pesmi....čarobna!!!!!
LP, Majda
Čestitke, Deborah!
lp, ajda
super pesem, koliko krasnih idej se ti je porodilo čestitam.
Aleksandra, hvala za lep komentar in podčrtanko!
Majda, ajda in levcek, tudi vam iskrena hvala za zapisane besede in čestitke!
Lp,
deborah.
![]()
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Vesna Šare
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!