ponovnost

 

z vekami loputam
v temo nedonošenega jutra
okoli vratu obesim vprašaj -
pika mi vedno znova sili navzad
in tolče v občutljivo točko
med lopaticama
-
hrup moti sosede
in zvezdo danico
jaz pa v drži psa
pozdravljam
vzhajujočo sredino
samo še osmih planetov
iščem izhod
v novi dan
da ga postaram
s sabo in
si pripravim dar
za prihajajočo
degeneracijo nevronov
ki kot ljubka
vrbova košarica
v obliki 0-1-0-1
pestujejo
milijone in milijone
spominov
preminulih večerov bitja
ki mu vsak dan dvakrat
ljubeče umivam zobe

Polona C. Pegan

÷

÷

Poslano:
15. 01. 2013 ob 22:36
Spremenjeno:
15. 01. 2013 ob 22:38

iščem izhod
v novi dan
da ga postaram
s sabo in
si pripravim dar
za prihajajočo
degeneracijo nevronov
ki kot ljubka
vrbova košarica
v obliki 0-1-0-1
pestujejo

 

tu se nekako lovim - iščem kurz misli

?

Zastavica

Polona C. Pegan

Poslano:
15. 01. 2013 ob 22:38

v obliki možganskih potencialov?

Zastavica

Polona C. Pegan

Poslano:
15. 01. 2013 ob 22:39

Misli so tekle tako:

Potencial po nevronu je ali ga ni... 1 ali 0. Ni vmesne možnosti.

Zastavica

÷

÷

Poslano:
15. 01. 2013 ob 22:56
Spremenjeno:
16. 01. 2013 ob 11:54

ja tisti del že nosi ... :)

s tistim staranjem - morda bi stvar obrnil - da dan ostane mlad s teboj

ne vem zakaj čutim to spodaj - skoraj bi si celo pesem zapomnil po tem -

pardon. nočem rušiti toka - "kaj potem sploh pišeš to" ... - si mislim

Zastavica

ajda

Poslano:
16. 01. 2013 ob 00:34
Spremenjeno:
16. 01. 2013 ob 17:46

Sem brala pozorno, vrstico za vrstico. Še se bom vrnila, da se malce sestavim, ker si med vrsticami nasula orehe s trdo lupino:). Sem se pa na koncu pesmi nasmehnila, tako prisrčno, enostavno, ljubeče. Ja, kupim vse! Tudi tiste orehe s trdo lupino:).

lp, ajda

 

Zastavica

Polona C. Pegan

Poslano:
16. 01. 2013 ob 17:19

Jure - pišeš, ker moraš ... ;) 

Ajda - Hvala! Orehi so zdravi. ;)

Zastavica

ob potoku - Majda Kočar

Poslano:
16. 01. 2013 ob 17:50

MM,

Tisti deveti planet ;) nate ni pozabil...pošilja ti vse, kar je v njegovi  čarobni moči....lepo te je brat!

M.

Zastavica

Polona C. Pegan

Poslano:
16. 01. 2013 ob 20:22
Spremenjeno:
16. 01. 2013 ob 23:35

Majda - Včasih se identificiram z njim ...;) Hvala ti! Lp, P.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Polona C. Pegan
Napisal/a: Polona C. Pegan

Pesmi

  • 15. 01. 2013 ob 22:31
  • Prebrano 892 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 288.1

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!