
Odpela sva srajco jutru,
ki se je ugnezdilo
levo od lopatice,
da se je razbežalo
po razposajeni
kuhinjski mizi.
Prepustila sva mu
star trinožnik
in razpoke omare,
ki se je nadvijala
preko zajtrka.
Okno se je smehljalo
zardelemu ovratniku
in pokimalo jutru
hitečemu
skozi pore.
Srajca pa je
s svojim izrezom
zradirala sence.
Uf, zanimivo Jutro brez srajce. Koliko igrivosti in večpomenskosti - kdo nosi srajco (jutro, ljubljeni, odnos, kuhinja ?) ... Super pesem. Mene zmoti le zaključek, ki to igrivost nekako odrine in kot da reče: le en pomen je pravi. Razmisli, kaj prinese/odnese tak zaključek pesmi.
Lp, Ana
Spremenila sem konec.
Hvala in lp,
deborah.
zradirala globino
sence
???
lp
hm...najprej sem napisala pobrisala prah..
pa se mi je prah zdel prevelik kliše...
in ko berem tvoj komentar, ne vem, če naj:
1. vrnem prah,
2. dodam globino senci,
3. se zgrozim, kako sem lahko pozabila, da ima senca globino in sem jo skušala zradirati in naredim kaj tretjega.
???
lp
"prah smo bili in se povrnemo" - vmes se lahko igramo :)
ruj, hvala za komentar-ja
če pomislim malo po moje, niti nočem priznati senci globino...ker potem je to še bolj grozljivo...senca z globino lepoteprosim...nenene raje ne
pa ne, da zanikam probleme (itak jih brišem)
ja, malo igranja
lp.
nisem te hotel prestrašiti - sence pa sicer imajo globine - pod kožo imamo veliko sence , pa bi brez nje res lahko bili ploščati in sijoči ... še napudrat se ne bi mogli (nič lepoteprosim; kar znaš to veljaš ta zaklad bo naš ;) - to je fraza Kakaduduja pri ribiču Pepetu - mi je všeč, zato sem jo uporabil - za globino senc - tudi skrinja zaklada ima ponavadi senco globjo in svetlejšo; predno jo odpremo ...potem- vse kar dobimo je zlato - vse sanje pa zbledijo ;)
Lp,
jure
ne bom rekla, da se nisem prestrašila (čeprav se res nisem), ker se to nekako pričakuje, pričakovanja pa naj...khm....koga drugega....no, kje sem ostala....saj to pravim, jaz znam lepoteprosim pa imemijevšečmijetukaj pa mojadragaklementina in kar je še takih mandarin....zaklad ima pa itak senco, s tem se tudi strinjam...posebno veliko senco ima, dokler ga ne najdeš ali se ne zavedaš, da ga pravzaprav imaš ves čas...in je to pravzaprav senca zaklada....imaš, pa ne veš zanj...ali pa da vidiš senco in misliš ahoj zaklad sem našel, ko pa se premakneš, ni zaklada in ni niti s od sence nikjer več...
itak, igranje
lp
Zanimiv konec si našla: jutro je brez srajce (ker sta mu jo slekla) in (slečena) srajca je zradirala sence ;) Igirva, večpomenska, tudi erotična. Meni super deluje. Čestitke,
Ana
Ana, hvala za tvoje besede!
![]()
Lp,
deborah.
So že vse rekli:)))). Čestitke!
lp, ajda
lepo, lepo?
samo, najbrž je škrat - tronožnik= trinožnik
popravimo?
Ja, Lidija, kar popravite v trinožnik.
Hvala in lp,
deborah
smo:)))
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Vesna Šare
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!