
ta pesem nima vsebine
tam kot druge pesmi
pojedla jo je
včeraj ob desetih dopoldne
na oknu nekega bistroja
na spremnem listu je pisalo
da jo po jedi morate
nujno
pustiti pri miru
nikar ne silite vanjo
strogo prepovedano jo je brati
ker če bo slišan
en sam zlog
bo izbruhnila
in vas poplavila
nepredelana gmota
pomladnih rož
jesenskih listov
zadnjih slovesov
edine ljubezni
mavričnih tančic
sosedovega orodja
itd
ki se jih je hotela znebiti tako
da jih je pojedla
Domiselna pesem, mi je všeč. Čeprav bi bil morda boljši naslov "pesem s preveč vsebine" (glede na to, kaj vse je pojedla ;-) in morda bi si s temi klišejčki dala še več opravka in poleg pomladnih rož in jesenskih listov (pred itd) napisala še kakšnega (zdajle mi pridejo na misel npr. mavrične tančice ;-)))
Lp, Ana
Hvala za komentar, sem ga upoštevala!
![]()
Lp, deborah
Domiselno se mi zdi predvsem posredništvo pri branju - navodila, kako pesmi ne brati, kako jo pustiti pri miru, da ne bi izbruhnila in hkrati vseeno (čeprav jo beremo potiho) zgovorno maha s svojo vsebino ;-)
Lp, Ana
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Vesna Šare
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!