
zakaj ravno na prvomajskem trgu
zvestoba praska po refrenu
te navidezne pesmi?
piran gori v noči.
žuljev ne boli.
oni preprosto so -
aja, resnica:
zvestoba je bistvo sveta.
zvesta sem. najzvestejša sploh.
zato nosim bistvo sveta na grbi
in grbe niso lepe.
toliko o lepoti.
vzemite, ljudje -
otroci in starci
in ti ki si
mojo zvestobo za mojo prtljago.
včasih je težko biti zvesta sama sebi.
takrat ko mora druge trgati od te zvestobe
(senca kresu je izjavila, da to ni res
to mi je vrgla v osvetljen obraz-
res pa je, da so kurili pnevmatike).
vzemite me táko
in me spravite v žep -
vedno zvesto.
ali pa pa pljunite vame
z vetrom
(da vam ne prileti kakšen pršec nazaj v čelo).
bom prenesla.
še vedno sem hitra.
in nima vsaka pesem refrena.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Lidija Brezavšček - kočijaž (urednica)
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!