piiip

zakaj ravno na prvomajskem trgu

zvestoba praska po refrenu

te navidezne pesmi?

 

piran gori v noči.

žuljev ne boli.

oni preprosto  so -

 

aja, resnica:

zvestoba je bistvo sveta.

zvesta sem. najzvestejša sploh.

zato nosim bistvo sveta na grbi

in grbe niso lepe.

toliko o lepoti.

 

vzemite, ljudje -

otroci in starci

in ti ki si

mojo zvestobo za mojo prtljago.

včasih je težko biti zvesta sama sebi.

takrat ko mora druge trgati od te zvestobe

(senca kresu je izjavila, da to ni res

to mi je vrgla v osvetljen obraz-

res pa je, da so kurili pnevmatike).

 

vzemite me táko

in me spravite v žep -

vedno zvesto.

ali pa pa pljunite  vame

z vetrom

(da vam ne prileti kakšen pršec nazaj v čelo).

 

bom prenesla.

še vedno sem hitra.

 

 in nima vsaka pesem refrena.

Lidija Brezavšček - kočijaž

÷

÷

Poslano:
03. 05. 2012 ob 15:48

pip :)

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
03. 05. 2012 ob 16:19

pii, piran -piiip p:

 

prva iz te "serije"

 http://www.pesem.si/a/objava/prikaz/16239/1111_-_pi

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Lidija Brezavšček - kočijaž
Napisal/a: Lidija Brezavšček - kočijaž (urednica)

Pesmi

  • 01. 05. 2012 ob 23:48
  • Prebrano 931 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 548.68

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!