Insomnia

imaš že povsem bele oči, vrtoglavka:
pod odejo je urh in polna luna ti jo
mane! opolnoči bo ozelenela fuksija,

prišel bo mrož s polnim rezervarjem
in z bruniranim polhom, s pogledom,
slinastim do obisti. ti bo olajšal

pomlad? zadrga v tvojem grlu popušča,
v stenah so netopirji, na poličkah pa
pomade. pitala boš kolibrija in polhu

slekla kožo. gol bo drgetal do sivega
jutra, z bršljanom v lisastem gobčku.
ko boš zaspala, ti bo zapela budilka.

Dani Bedrač

Komentiranje je zaprto!

Dani Bedrač
Napisal/a: Dani Bedrač

Pesmi

  • 26. 04. 2012 ob 07:36
  • Prebrano 715 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 269.59

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!